Mikroorganizmy do przygotowanie stanowiska
Jednym z partnerów projektu Malinowe Factory jest firma Bio-Gen. To przedsiębiorstwo zostało utworzone w 1990 roku i przez ostatnie 25 lat było i jest firmą z polskim kapitałem. Bio-Gen jest innowacyjną firmą tworząca swoje preparaty na bazie namnażanych i odpowiednio utrwalanych mikroorganizmów: dla zwierząt (probiotyki, mieszanki paszowe, bio-utylizatory) i roślin (stymulator plonu, rewitalizery glebowe, krioprotektanty).

Aktualnie trwają prace związane z przygotowaniem nowego stanowiska pod uprawę malin. W tym celu jak informuje Piotr Pańczak z firmy Bio-Gen warto zastosować preparat Biogen Rewital. Produkt ten stosuje się formie oprysku doglebowego lub na resztki organiczne (opadłe liście gałązki, ścierniska, poplony etc.). Produkt ten powstał z wyselekcjonowanych, niepatogennych mikroorganizmach dobranych tak by w glebie przywróciły właściwy łańcuch pokarmowy. To co odróżnia ten preparat od innych podobnych preparatów to technologia produkcji. Mikroorganizmy zawarte w preparacie, namnażane są pojedynczo w sterylnych i kontrolowanych warunkach laboratoriów. Sterowane komputerowo bioreaktory pozwalają na pełną kontrolę warunków wzrostu namnażanych mikroorganizmów. Następnie podlega on utrwaleniu w procesie liofilizacji (wprowadzenie bakterii w stan anabiozy). Dzięki temu procesowi preparat ma długi terminem przydatności do użycia i po przygotowaniu cieczy roboczej dużą odpornością na inne środki ochrony roślin z którymi jest w pełni mieszalny bez negatywnych konsekwencji na późniejsze jego działanie. Dlatego przygotowanie cieczy roboczej nie wymaga dodatkowej pracy ze strony użytkownika, przy czyszczeniu i specjalnie dokładnym płukaniu opryskiwaczy po użyciu innych środków ochrony roślin. Wystarczy dodać w ostatnim etapie przygotowania cieczy roboczej do głównego zbiornika i dobrze wymieszać z przygotowywanym wcześniej roztworem ś.o.r. Jak widzimy użycie preparatu jest proste, ale również ekonomiczne ponieważ wystarczy 1 l/ha by zabieg był skuteczny. Gwarantuje to wysoka koncentracja mikroorganizmów 109 jtk/g. (jednostek tworzących kolonie).

Biogen Rewital:

– przywraca równowagę mikrobiologiczną gleby i uruchamia szereg reakcji biochemicznych mających istotny wpływ na gospodarkę azotu, fosforu i siarki w środowisku glebowym,

– przyspiesza i ukierunkowuje mienaralizację uwalniając niedostępne lub trudno dostępnych wcześniej dla roślin substancje pokarmowych,

– przyspieszona mineralizacja resztek organicznych (liści, gałek etc.) niszczy siedlisko potencjalnych patogenów,

– szybka ekspansja w środowisku glebowym zaszczepionych drobnoustrojów redukuje ilość szkodliwych dla roślin bakterii, wirusów i grzybów (zasada zajętego miejsca).

Poprzedni artykułIstotne dla skuteczności zabiegów ochrony
Następny artykułPołączenie na rynku nawozów i nasion

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj