Nawożenie malin na starcie – Malinowe Factory 2017

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

W projekcie Malinowe Factory za nawożenie malin już trzeci sezon odpowiada firma Yara Poland. Jak informuje dr Andrzej Grenda z tego przedsiębiorstwa, na malinowych plantacjach już w marcu celowe celowe było rozsianie nawozu YaraMila Complex w dawce około 250 kg/ha, który nie tylko dostarcza niezbędne ba starcie makro- i mikroelementy, ale również pozwala zregenerować uszkodzony po zimie system korzeniowy.

Z uwagi na panujące obecnie bardzo niskie temperatury celowe jest zastosowanie nawozu wspomagającego rośliny w tym czasie, a jest nim KristaLeaf Fruit Controller zapewniający dobre odżywienie fosforem, borem oraz cynkiem.

W uprawach tunelowych konieczne było już rozpoczęcie fertygacji, rozpoczynając od podawania nawozów z serii Kristalon. W uprawach polowych wegetacja jest mniej zaawansowana i tam, gdzie zastosowano nawóz YaraMila Complex, w drugiej połowie kwietnia lub pod koniec kwietnia można poprzez fertygację dostarczyć Kristalon Żółty, który z uwagi na panujące trudne warunki powinien być stosowany raczej w górnej zalecanej dawce.

Więcej informacji o tym w jakich dawkach podawać te nawozy oraz o nowościach wprowadzanych do testów w projekcie Malinowe Factory można dowiedzieć się oglądając film.Poprzedni artykułOchrona porzeczek przed chorobami i szkodnikami
Następny artykułNawożenie i biostymulacja jagodowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj