Nawożenie malin po przymrozkach
Panujące w ostatnich tygodniach niskie temperatury z częstymi przymrozkami notowanymi praktycznie na terenie całego kraju wymagały zabezpieczania malin poprzez okrywani ich agrowłókniną lub stosowanie produktów chemicznych zwiększających ich tolerancję na niskie temperatury. Niskie temperatury w wielu sytuacjach uszkodziły jednak młode pędy, a w najlepszej sytuacji prowadziły do problemów z pobieraniem składników odżywczych. O tym, co należy robić w takiej sytuacji dowiecie się z materiału filmowego w którym praktycznych wskazówek udziela Hubert Tabor z firmy Yara Poland.

W kwaterach, gdzie obserwowane są niedobory fosforu, żelaza czy azotu celowe będzie zastosowanie nawozu KristaLeaf Foto w dawce 3 kg/ha co około 7-10 dni. Trzeba pamiętać o dobrym pokryciu roślin cieczą roboczą zawierającym ten nawóz. 

Wraz z rosnącą temperaturą i rozpoczęciu fertygacji niedobory te będą zanikały, dzięki dostarczanym roślinom składnikom odżywczym zawartym w produktach YaraTera Kristalon Niebieski oraz YaraTera Calcinit. 

Dlaczego te produkty są ważne w fazie wzrostu wegetatywnego malin w uprawach tunelowych jak też gruntowy uprawianych na zbiór jesienny dowiecie się z materiału filmowego:

Archiwum Malinowego Factory

Uzyskaj dostęp do materiałów z poprzednich edycji!Poprzedni artykułTrzy dekady działalności KUPS
Następny artykułKwitnienie różnych odmian borówki – 18 maja 2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj