Nawożenie malin gdy zaczną się zbiory owoców
W projekcie Malinowe Factory widać już pierwsze efekty prowadzonych tam doświadczeń wdrożeniowych. Jedna  z kwater w tunelu foliowym, gdzie maliny w gruncie rosną już 5 sezon, nawożona jest z godnie z technologią Timac Agro Polska. Już po samej sile wzrostu roślin i obłożeniu pędów owocami, widać że rośliny dobrze odżywiane. To zasługa między innymi nawozów z gamy KSC z dodatkową wkładką biostymulacyjną

Zróżnicowane warunki pogodowe ze zmiennymi temperaturami wybitnie nie sprzyjają wzrostowi roślin. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ich nawożenie a zastosowanie produktów z dodatkową biostymulacją wpływa na poprawę kondycji roślin i bardziej dynamiczny ich wzrost. W trakcie owocowania stosujemy nawozy KSC Perłowy i KSC Czerwony, które stosujemy naprzemiennie w dawce 15 kg/ha na tydzień – informuje dr Paweł Krawiec. Warto też w tym okresie zadbać o dobra jakość malin i ich trwałość pozbiorczą. W tym momencie, gdy rozpoczęły się już zbiory malin ale cały czas dorastają kolejne owoce, a miejscami widzimy jeszcze kwiaty, warto jeszcze zastosować Seactiv VITAL. Również warto sięgną po Seactiv ELITE by dostarczyć do owoców wapń i zapewnić dobra trwałość owoców – podkreśla Bartosz Drzazga z Timac Agro Polska.

Warto przypomnieć, że wszystkie nawozy z grupy KSC zawierają kompleks PHYT-ACTYL® (prekursory fitohormonów, substancje o działaniu biostymulującym i antystresowym, chelatowane mikroelementy).

Więcej o projekcie Malinowym:

Nawożenie malin gdy zaczną się zbiory owoców

Poprzedni artykułSystemy do mocowania pędów maliny
Następny artykułDzień Polskiej Borówki oficjalnie rozpoczął sezon zbiorów 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj