„Zagraniczne” preparaty – OSTRZEGAMY!


Na rynku można się spotkać z ofertami sprzedaży zakupu preparatów rzekomo oryginalnych pochodzących z innych krajów europejskich. Produkty te są oferowane w „atrakcyjnych” cenach.

Firma Bayer prowadzi monitoring takich ofert. Żaden z pozyskanych w ramach tego monitoringu i przebadanych produktów nie pochodzi z firmy Bayer. Produkty zawierają w składzie różne substancje chemiczne, które nie są zgodne z deklarowanym na opakowaniu składem.

Wśród nich szczególnie niebezpieczne jest rzekome Calypso z obcojęzyczną etykietą, które nie zwiera tiachloprydu, lecz inne substancje aktywne, w tym substancje niebezpieczne dla pszczół i owadów pożytecznych . W żadnym razie produktu Calypso z obcojęzyczną etykietą nie należy stosować, a zwłaszcza w okresie kwitnienia.

Owoce potraktowane takim preparatem będą wykazywały pozostałości substancji innych niż dozwolone. Ponadto w trakcie analiz podejrzanych środków zidentyfikowano substancje szkodliwe i niedozwolone na terenie Unii Europejskiej.

Przypominamy, że w Polsce należy stosować tylko preparaty zarejestrowane w RP i opatrzone polską oryginalną etykietą.

Produkty oryginalne można kupić w sklepach rolniczych, zawsze należy rónież zachować dowód zakupu środka.

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ Z PODRABIANYM ŚRODKIEM CALYPSO – UWAGA NA PODRÓBKI Źródło: Bayer CropSciencePoprzedni artykułPrzędziorki – zalecenia dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA – Komunikat IV z dnia 20 kwietnia 2015
Następny artykułWydłużyć trwałość truskawek w obrocie towarowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj