Najsmaczniejsze maliny i truskawki
Nagrodę Superior Taste Awards 2024 (Nagroda Doskonałego Smaku) przyznawaną przez Międzynarodowy Instytut Smaku w Wielkiej Brytanii w grupie owoców jagodowych otrzymały interesujące odmiany truskawek i malin. Nagrody Superior Taste Awards przyznawane są przez panel jurorów składający się z ponad 200 profesjonalnych ekspertów ds. smaku, których głównymi kryteriami są smak, wygląd, konsystencja i aromat.

 

Firma Summer Berry Company (TSBC) otrzymała dwie nagrody. Najwyżej oceniono smak i jakość truskawek odmiany ‘Fandango’ – zdobyła trzy gwiazdki. Odmiana ta pochodzi z programu hodowlanego realizowanego przez holenderską firmę Fresh Forward. Odmiana ta dedykowana jest do uprawy w regionie basenu Morza Śródziemnego. Wysoko ocenione zostały również owoce maliny owocującej na tegorocznych pędach o nazwie ‘Amalia Rossa’. Ta włoska odmiana malin pochodzi z programu hodowlanego realizowanego przez włoską firmę BerryPlant.

Bardzo dobrze, bo aż trzema gwiazdkami zostały ocenione owoce maliny odmiany ‘Ruby’. Ta malina pochodzi z programu hodowlanego realizowanego w angielskiej firmie BerryWorld. Odmiana ta aktualnie uprawiana jest w Wielkiej Brytanii, Holandii, Portugalii, Francji, Niemczech, Włoszech. Pierwsze nasadzenia tej odmiany są też w Polsce. Odmiana ta doceniana jest przez plantatorów za szybkość zbierania owoców, wczesność oraz dużą ilość owoców I klasy w plonie ogólnym. 

BerryWorld otrzymał również dwie gwiazdki za truskawki odmiany ‘BEE Honest’ z programu hodowlanego realizowanego w Holandii przez Beekers Berries Breeding. Jest to tradycyjna, czerwcowa odmiana truskawek uprawiana już w Holandii i w Wielkiej Brytanii 

Źródło: Superior Taste AwardsPoprzedni artykułMalin przemysłowych mało, ceny przeciętne
Następny artykuł1 LIPCA – Dzień Polskiej Borówki a sezon borówkowy w pełni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj