Mikrobilogiczne preparaty w uprawie malin (półfinał Malinowe Factory 2017)

Piotr Pańczak z firmy Bio-Gen

Kolejny sezon w projekcie uczestniczy firma Bio-Gen dostarczająca do projektu m.in. preparaty bakteryjne, które w przypadku produktów z serii Guard są oferowane w formie sproszkowanej, a efekty z ich zastosowania są według Piotr Pańczaka, reprezentującego to przedsiębiorstwo bardzo interesujące. W ramach doświadczeń testowane są również takie produkty jak stymulator wzrostu Super Plon K oraz produkt przyspieszający mineralizację resztek organicznych w glebie o nazwie Rewital.

Na szczególną uwagę zasługują produkty z serii Guard, które zawierają aż 22 różne szczepy bakterii, które naniesione na roślinę wytwarzają swego rodzaju warstwę ochroną zabezpieczając uprawę ją przed rozwojem szkodliwych grzybów patogenicznych. Produkt ten powinien być bardzo dobrze naniesiony na roślinę i aby uzyskać optymalną skuteczność tego produkty warto stosować go regularnie co 14 dni. Produkt ten nie ma okresów karencji oraz prewencji, dzięki czemu można go stosować w okresie okołozbiorczym co pozwala wydłużyć trwałość owoców zabezpieczając je przed rozwojem grzybów pleśniowych.

W tym roku w kwaterze odmiany 'Polana’ w celu zregenerowania roślin po wiosennych przymrozkach stosowano 3 x produkt Rewital w dawce 1 l/ha (w każdym zabiegu). Półfinałowe szkolenie w ramach projektu Malinowe Factory pozwoliło zapoznać się z pierwszymi efektami po zastosowaniu tego programu. O tym jak wpłynął ten program na plonowanie roślin będzie można się przekonać w czasie finałowego szkolenia, które odbędzie się 27 sierpnia w gospodarstwie dr Pawła Krawca.







Poprzedni artykułOcena efektywności fertygacji w uprawie maliny powtarzającej owocowanie odmiany ‘Polana’
Następny artykułOwocne spotkania na Ovocowej Farmie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj