Metody ograniczania szkodników glebowych i biostymulacji roślin jagodowych



Zapraszam wszystkich na kolejny webinar organizowany przez zespół portalu jagodnik.pl. Tym razem mowa będzie o sposobach ograniczania szkodników glebowych, jakie w niektórych częściach Polski są prawdziwą zmorą dla plantatorów jagodowych. Poruszymy także zagadnienia związane z nowym zagrożeniem jakie niesie obecność muszki plamoskrzydłej (Drosophila suzukii) w naszym kraju. Mówić będziemy także o biostymulacji roślin. Początek wydarzenia o godzinie 17.00 w piątek 19 lutego.

Nie przegap terminu. Chcesz otrzymać powiadomienie o zbliżającym się webinarze?
Zapisz się na wydarzenie:
>>Kliknij tutaj<<

Najpierw prezentacje, potem runda pytań i odpowiedzi

Spotkanie składać będzie się z dwóch części. W pierwszej głos zabiorą zaproszeni do studia specjaliści. Wśród nich będzie dr Paweł Krawiec z HortiTeam. Jego gospodarstwo już od lat jest poligonem doświadczalnym dla wielu produktów, które wchodzą na rynek. Testowane jest ich działanie i ustalana jest ich przydatność do zastosowania na polskich plantacjach towarowych. Obecna będzie także dr Aneta Chałańska z NEFscience oraz Przemysław Zarębski z Symbioz. Specjaliści będą naprzemiennie mówili o szczególnie ważnych kwestiach i problemach z jakimi w ostatnich latach zmagają się plantatorzy. Potem jednak na przebieg webinaru wiodący wpływ będą mieć jego widzowie. Z uwagi na interaktywny charakter wydarzenia będzie możliwość zadawania pytań i komentowania wypowiedzi ekspertów i innych widzów przez cały czas transmisji. Najciekawsze pytania poddam pod dyskusję. To niezła okazja by przed inauguracją sezonu zasięgnąć nieco wiedzy bezpośrednio od czołowych specjalistów z naszego kraju. Webinar pt. Metody ograniczania szkodników glebowych i biostymulacji roślin jagodowych transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube JAGODNIKHORTUSMEDIA i na Facebook-u. Bądźcie z nami w piątkowy wieczór, po prostu warto!

Metody ograniczania szkodników glebowych i biostymulacji roślin jagodowych – agenda

Pierwsza prezentacja wygłoszona zostanie przez Przemysława Zarębskiego. Wystąpienie nosi tytuł „Naturalne technologie alternatywą dla wycofywanych substancji chemicznych”. Ekspert w jego trakcie będzie mówił o sposobach układania kompletnej strategii ochrony roślin w oparciu o produkty niepowodujące pozostałości w owocach. Nacisk zostanie położny na dobór odpowiednich produktów naturalnych i przybliżenie ich działania.

W swej prezentacji pt. „Ograniczanie szkodników glebowych z wykorzystaniem grzybów entomopatogenicznych” dr Aneta Chałańska omówi uwarunkowania infekcji grzybów entomopatogenicznych. Wskaże gatunki tych organizmów przydatne dla plantatorów, scharakteryzuje ich działanie. Omówi też warunki w jakich preparaty, które je zawierają, działają najskuteczniej.

Dr Paweł Krawiec wygłosi prelekcję noszącą tytuł „Wykorzystanie brassinosteroidów w uprawie roślin jagodowych”. Ekspert opowie o właściwościach biostymulacyjnych nowych związków chemicznych. Zaprezentuje także wyniki zrealizowanych przez siebie doświadczeń z wykorzystaniem brassinosteroidów.

Co warto wiedzieć przed webinarem?

Uczestnictwo w nim jest bezpłatne, nie wiąże się z koniecznością rejestracji czy zakładania kont. Warto przygotować wygodny fotel, coś do picia i ewentualnie przekąski i wygospodarować ok. 2 godziny wolnego czasu. Gwarantuję merytoryczną rozmowę w miłej atmosferze. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!

Nie przegap terminu. Chcesz otrzymać powiadomienie o zbliżającym się webinarze? Zapisz się na wydarzenie:







Poprzedni artykułDole i Total Produce ogłaszają plan połączenia
Następny artykułPrognoza produkcji truskawek w wybranych krajach UE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj