Zdecydowaną opinię na temat obecności na konferencji International Blueberry Organization (IBO) w Lublinie prezentują krajowi producenci. Nie jest przypadkiem, że Świat chce przyjechać do Polski. Wszyscy chcą zobaczyć nasz sukces i pogłębić relacje handlowe. Traktujemy to jak szanse. Podobną opinie wyrażają Bartłomiej Milczarek, Prezes Stowarzyszenia Polskich Plantatorów Borówki, Ireneusz Komorowski, wieloletni Prezes SPPA (dawniej SPBA), Hanna Moscardo-Malinowski z Berry Bliss i Paweł Dąbrowski, właściciel Agronom Berries, również członkowie Stowarzyszenia.

– 3 lipca w Lublinie spotykają się wszyscy światowi główni gracze rynku borówki. Zauważyli oni Polskę jako kraj znakomitego wzrostu. Chcemy tam być i pokazać, jaką produkcję robimy, jaką grupą jesteśmy i jak wiele razem jesteśmy w stanie zdziałać. Razem po prostu możemy więcej. Taka jest też idea powstania Stowarzyszenia – integracja i reprezentacja. Serdecznie zachęcam do udziału w Szczycie w Lublinie. Przypominam o rejestracji i zachęcam do członkostwa w Stowarzyszeniu. Razem możemy więcej – mówi Bartłomiej Milczarek, Prezes Stowarzyszenia Polskich Plantatorów Borówki.  

Przygotowaliśmy specjalne stoisko, z którego mogą skorzystać polscy plantatorzy, prezentując ofertę i prowadząc rozmowy handlowe z uczestnikami w trakcie trwającej dwa dni części konferencyjnej. Zapraszamy do udziału w Szczycie i do członkostwa w Stowarzyszeniu. Razem możemy więcejPRZYPOMINA BARTŁOMIEJ MILCZAREK, PREZES SPPB

Mamy się czym pochwalić i nie jest to nasze ostatnie słowo

– Przed nami Szczyt IBO, który pozwala zetknąć się z całym borówkowym światem. Okazja by pochwalić się naszym ogromnym sukcesem. Zapraszam wszystkich plantatorów, żebyśmy pokazali, jak jesteśmy mocni. Okazja by pomyśleć w kategoriach 10-20 lat do przodu. Wyrobienie sobie takiej perspektywy jest kluczowe dla rozwoju branży. Stowarzyszenie Polskich Plantatorów Borówki jest partnerem tego wielkiego wydarzenia. Będą tam warunki dla wszystkich plantatorów, również niezrzeszonych, żeby się zaprezentować i wiele nauczyć. Zapraszam – Ireneusz Komorowski, wieloletni Prezes Stowarzyszenia.

– Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na Szczyt IBO – światowe wydarzenie borówkowe, które zacznie się 3 lipca w Lublinie. Spotkanie producentów i handlowców i wszystkich ludzi, którzy zajmują się borówką. Będzie cały świat, więc pokażmy jak wspaniałe owoce produkujemy i że warto z nami pracować i handlować – zwraca uwagę Hanna Moscardo-Malinowski, plantatorka owoców jagodowych, Gospodarstwo Ogrodnicze Berry Bliss.

Promujemy borówki jako polskie superowoce

Mamy bardzo głęboką kulturę sadowniczą w Polsce i produkujemy bardzo wysokiej jakości owoce jagodowe, nie tylko borówkę. Ona jest takim produktem flagowym, ale mamy wspaniałe truskawkę, jagodę kamczacką, jeżynę, malinę, rokitnik, minikiwi, porzeczkę czy aronię. To wszystko warto promować. Zapraszamy serdecznie do Lublina – podsumowuje Hanna Moscardo-Malinowski.

– Musimy tam być i pokazać, że Polska jest drugim producentem w Europie. Mamy wybitny klimat, który sprawia, że owoce jagodowe są naszą wizytówką. Mamy znakomite borówki, powinniśmy przekonać świat, żeby kupował je zamiast peruwiańskich, które są na rynku w podobnym czasie. Słyszałem, że kolejne takie spotkanie w Polsce może być dopiero za 20 lat. Zapraszam więc wszystkich do siebie, do nas w Lubelskie i na Kongres IBO do Lublina – podsumowuje Paweł Dąbrowski, właściciel Agronom Berries.

Organizatorzy spodziewają się obecności wszystkich liczących się polskich podmiotów handlowych i producentów borówki wysokiej. Do Lublina przyjeżdżają przedstawiciele całego łańcucha dostaw, obok plantatorów i dystrybutorów, będą dostawcy, organizacje branżowe i administracja.

Zapraszamy do zarezerwowania miejsca. Możliwość rejestracji IBO tworzy w prostym formularzu na www.ibosummit2023.com

Szczyt organizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Materiały filmowe zrealizowano na spotkaniu zorganizowanym i sfinansowanym przez Stowarzyszenie Polskich Plantatorów Borówki.

Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw







Poprzedni artykułŻywienie malin w warunkach trudnej pogodowo wiosny
Następny artykułOchrona biologiczna malin – odmiany letnie i jesienne – przędziorki i mszyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj