Wyposażenie punktów handlowych
Niemieckie Targi Truskawkowe Szparagowe (exspoSE) połączone z Targami Marketingu Bezpośredniego (expoDIRECT) odbywały się w dniach 21-22 listopada w Karlsruhe. Targi odwiedziło ponad 6300 osób, które mogły zapoznać się z ofertą 466 wystawców z 14 krajów. Rozmawiając z niemieckimi producentami dało się odczuć duże niezadowolenie z minionego sezonu, który było zły jeśli chodzi o ceny uzyskiwane za truskawki oraz szparagi. Niemieccy plantatorzy mieli również duże problemy z zatrudnieniem odpowiedniej liczby osób do pracy.

Trendy szkółkarskie

Coraz więcej obecnych na targach szkółek oferuje materiał doniczkowany, rosnący popyt na sadzonki typu tray oraz dobre jakości sadzonki A+ oraz typu WB pokazuje, że plantatorzy intensyfikują swoje uprawy. Jest to co prawda kosztowny materiał jeśli chodzi o założenie plantacji, jednak w końcowy rozrachunek pokazuje słuszność zakładania plantacji z tego typu roślin.

Mechanizacja i technologia uprawy

Targi w Karlsruhe to również doskonała okazja do zapoznania się z wieloma maszynami dedykowanymi uprawie truskawek, co prawda tegoroczna oferta była może nieco skromniejsza jeśli chodzi o nowości, można było jednak znaleźć wiele wartych uwagi rozwiązań usprawniających pracę na jagodowych plantacjach.

Sprzedaż bezpośrednia – coraz bardziej popularna

Sprzedaż bezpośrednia to sektor, który w ostatnich latach bardzo silnie rozwija się w krajach Europy Zachodniej. Jest to jedna z metod pozwalających na zwiększenie dochodów ze sprzedaży produkowanych w gospodarstwie owoców. Tam, gdzie przy gospodarstwach funkcjonują sklepy z całoroczną sprzedażą warto sięgać po różnego rodzaju przetwory zwiększające atrakcyjność punku handlowego. Targi expoDirect to właściwe miejsce na zapoznanie się z tego typu ofertą.

 Poprzedni artykułJagodnik 8/2018 – co ciekawego w bieżącym numerze?
Następny artykułRuch żółtych kamizelek i jego wpływ na rynek owoców i warzyw we Francji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj