Malinowe Factory 2014

malinowe factory, uprawa malin,Hortus Media Sp. z o.o. (wydawca portalu jagodnik.pl i współwydawca czasopisma „Jagodnik”) oraz Haygrove Poland Sp. z o.o. podjęły się w tym roku organizacji projektu pod nazwą Malinowe Factory 2014. Celem tego przedsięwzięcia jest przedstawienie modelowego systemu uprawy malin w tunelach. Do nasadzenia, w którym będziemy porównywać wzrost i plonowanie malin wybraliśmy kilka wczesnych odmian maliny. Finał tego przedsięwzięcia planowany jest na przełom maja i czerwca 2014 roku. Dokładana data zostanie podana w późniejszych czasie i będzie uzależniona od przewidywanego terminu rozpoczęcia zbioru owoców.

Pokazowa plantacja malin została już założona w jednym z tuneli, w których uprawia się maliny w gospodarstwie Pana Leszka Jakubiaka koło Czerwińska nad Wisłą. Łączna powierzchnia uprawy malin w tunelach Haygrove w tym gospodarstwie wynosi 2,5 ha. Gospodarstwo to należy obecnie do grona najlepszy polskich producentów malin pod osłonami. Relacja z tego gospodarstwa została opublikowana w czasopiśmie „Jagodnik 4/2013” – można w niej zapoznać się szczegółowo z dotychczas prowadzonymi tam uprawami.

W celu informowania szerokiej rzeszy producentów w Polsce i zagranicą, o prowadzonej uprawie uruchomiliśmy również podstronę na portalu (malinowefactory.pl), przez którą na bieżąco będziemy przekazywać informacje o realizowanych działaniach, odmianach i produktach zastosowanych w projekcie.

Więcej o projekcie dostępne w zakładace: Malinowe Factory lub na stornie www.malinowefactory.pl

Poprzedni artykułAgronom Berries Group – zdobywa europejskie rynki
Następny artykułTruskawka-Przed założeniem plantacji-Choroby odglebowe (m.in. fuzarium, zgnilizna korony oraz skórzasta zgnilizna owoców i werticilioza)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj