Macfrut 2017 już wkrótce

Truskawka, symbol odrodzenia włoskiej produkcji na świeży rynek, główny owoc wiosenny będzie wątkiem przewodnim cyklu wydarzeń, które w dniach 7-13 maja zostaną zorganizowane w Romagna Riviera we Włoszech. Taki termin „Dni Truskawki” nie jest przypadkowy. Seria imprez ma związek z międzynarodowymi targami Macfrut, które odbędą się już wkrótce.

Promocja regionu z ogromną produkcją truskawek, atrakcje dla gości

W okolicach Romagna corocznie produkuje się wiele spośród około 150 tys. ton włoskich truskawek. Sytuacja ta jest wynikiem bogatych tradycji ogrodniczych regionu. Z tego też powodu tegoroczna edycja Macfrut zostanie przeprowadzona wiosną, w dniach 10-12 maja w Rimini. Termin u progu startu sezonu turystycznego w silnym stopniu kształtuje oferowane zwiedzającym atrakcje, takie jak smakowanie owoców, wystawy, promocje, czy także konkursy muzyczne o tematyce truskawkowej. To właśnie muzyka będzie odgrywać w nich rolę szczególną, gdyż aż dwa wieczory poświęcono na uczczenie 50-lecia nagrania legendarnego utworu Beatlesów Strawberry Fields Forever. Włoskie zespoły grające muzykę kultowej grupy z Liverpoolu na imprezie zaprezentują swe możliwości artystyczne, a także zabytkowe przedmioty związane z członkami zespołu The Beatles i jego działalnością. A wszystko to w ramach „Dni Truskawki”, które odbywać będą się od 7 do 13 maja. „Dni Truskawki to przedsięwzięcie w które zaangażowały się podmioty publiczne i prywatne. To projekt który łączy wątki ogrodnicze i turystyczne. Wybraliśmy truskawkę z kilku powodów. To owoc-symbol tegorocznej edycji targów, a w 2020 roku w Rimini odbędzie się światowe sympozjum poświęcone produkcji tych owoców, na którym spodziewane jest 1000 naukowców z całego świata. Wielkość produkcji truskawki symbolizuje też odrodzenie branży owocowej, w tym także truskawkowej, która jeszcze niedawno była w odwrocie, a dziś prężnie się rozwija i jest bardzo silna, zwłaszcza w tych okolicach – powiedział Renzo Piraccini, Prezydent Cesena Fiera. W zgodnej opinii pozostałych osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, promocja regionu ma sens gdy prowadzona jest na wielu płaszczyznach jednocześnie. Dlatego na uczestników targów Macfrut 2017 oraz „Dni truskawki” czekać będą rozliczne atrakcje i interesujące formy spędzenia czasu we Włoszech.

Zróżnicowana włoska produkcja

Truskawkę we Włoszech produkuje się w kilku regionach. Najważniejsze skupiska plantatorów znajdują się w takich miejscach jak Basilicata, Kampania, Emilia-Romagna, Wenecja Euganejska i Piemont. Różnią się one od siebie nieco warunkami klimatycznymi, a co za tym idzie sposobami uprawy. Dzięki niepowtarzalnym cechom geograficznym Włochy mogą produkować truskawki przez kilka miesięcy roku. Uprawiane na Sycylii i w innych regionach na południu Włoch, owoce pozyskuje się począwszy od stycznia aż do maja. W okolicach Emilia-Romagna, ale nie tylko, truskawki są uprawiane przy użyciu zintegrowanych technik produkcji, mających niski wpływ na środowisko i coraz częściej w oparciu o zasady rolnictwa ekologicznego. Basilicata, główna strefa uprawy truskawek we Włoszech, będzie regionem partnerskim w Macfrut w 2017 r. I z tej okazji zorganizuje wycieczkę, która umożliwi uczestnikom zwiedzanie najbardziej dynamicznie rozwijających się producentów owoców i warzyw w regionie Metapontino.Poprzedni artykułKompleksowa ochrona truskawek
Następny artykułJeszcze efektywniejsza ochrona roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj