Bakto ProFOS wyróżniony na TSW 2024
W ramach Targów Sadownictwa i Warzywnictwa od dziewięciu lat przyznawane są nagrody im. Profesora Szczepana A. Pieniążka za innowacyjny produkt lub usługę. Kapituła w tym roku przyznała trzy nagrody i jedno wyróżnienie, które omawiamy w przygotowanej relacji. 

Tegoroczne wyróżnienie powędrowało do Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Chemirol za preparat Bakto ProFos. Jak informował Wojciech Kukuła, Bakto ProFOS to produkt mikrobiologiczny wspomagający odżywianie roślin uprawnych. Mikroorganizmy obecne w Bakto ProFOS, dzięki wytwarzanym metabolitom, przekształcają fosfor zapasowy (niedostępny dla roślin) do przyswajalnej formy H2PO4. Dzięki temu w naturalny sposób stymulują aktywność biologiczną gleby i wspomagają prawidłowy rozwój roślin.

Bakto ProFOS zawiera endospory bakterii glebowych Bacillus w koncentracji ≥1 000 000 000 jtk/ml. 

Na uwagę zasługuje również szeroka gama produktów oferowanych przez Przedsiębiorstwo Chemirol dla producentów owoców jagodowych, z których kilka w przygotowanym materiale omawia Wojciech Kukuła.Poprzedni artykułSzkodniki w uprawie truskawek – zapraszamy na webinarium!
Następny artykułCo trafiło na licytację WOŚP od jagodowych plantatorów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj