Lepsze zapylenie, lepsze owocowanie
Aura tej wiosny nie sprzyja wegetacji. Jest chłodno i deszczowo, a mimo tego rośliny rozwijają się i niebawem rozpocznie się kwitnienie. To więc kluczowy moment na wykonanie zabiegów, które będą rzutować na jakość i ilość uzyskanego plonu. Na rynku istnieje rozwiązanie, którego zastosowanie pozwoli na wyrównanie plonu. Dzięki niemu owoce nie drobnieją z kolejnymi zbiorami, a do tego są słodsze. To bardzo ważne zalety produktu na coraz to bardziej wymagającym i konkurencyjnym rynku.

Co wpływa na zapylenie i jakość owoców?

Aplikacja Kinactiv Initial wpływa na podziały komórkowe oraz na jakość zapylenia. Nawet jeśli ze względu na przebieg pogody będzie ono odbywało się później czy zostanie przerywane, to roślina nie będzie zrzucać zawiązków. Aplikacja biostymulatora pozwala także zachować wysoką trwałość pyłku, co sprawia, że nawet w niekorzystnych warunkach zapylenie jest pełnowartościowe i efektywne. Dodatkowo owoce podczas kolejnych zbiorów nie będą drobnieć. To ważne nie tylko w kontekście wymogów, jakie stawia dzisiejszy rynek i funkcjonujący na nim odbiorcy, ale także z uwagi na utrzymanie zatrudnienia w gospodarstwach w warunkach utrudnień w przemieszczaniu się pracowników i coraz mniejszej ich woli do podejmowania pracy w ogrodnictwie. Możliwość stworzenia odpowiednich warunków, w których zarówno plantator, jak i rwacze będą mogli uzyskiwać satysfakcjonujące wyniki finansowe, jest niebagatelnym argumentem przemawiającym za zastosowaniem biostymulatora z oferty Sumi Agro Poland.

Warte podkreślenia jest także zagadnienie jakości  owoców oraz ich zdrowotności. Zastosowanie w trakcie kwitnienia Kinactiv Initial sprzyja wysyceniu owoców cukrem oraz zwiększeniu zawartości związków fenolowych. Owoce po zastosowaniu produktu charakteryzują się lepszą jakością oraz wyższą zdrowotnością.

Reasumując, wskażmy, że aplikacja Kinactiv Initial da nam:

— lepsze zapylenie,

— lepsze wyrównanie owoców,

— lepszą jakość i zdrowotność owoców.

Jak stosować?

Produkt Kinactiv Initial jest polecany do stosowania w uprawach sadowniczych, szczególnie roślin jagodowych oraz niektórych warzyw, których plon części jadalnych uzależniony jest od jakości procesu zapylenia podczas kwitnienia. Dla najlepszego efektu preparat należy zaaplikować trzykrotnie. Pierwszy zabieg wykonujemy w początkach kwitnienia, drugi w jego pełni, a trzeci na opadanie płatka lub w okresie początku zawiązywania owoców. Jednorazowa dawka to zawsze 1,0 l/ha. Produkt można przy tym stosować w mieszaninach zbiornikowych, jednak przed przeprowadzeniem zabiegu nowo utworzoną, niesprawdzoną dotąd kompozycją, warto wykonać próbę na mniejszym obszarze.

Borówka. Jakość procesu zapylenia wpływa na plon.

Ważny jest skład!

To produkt, który w składzie zawiera wyselekcjonowane aminokwasy. Pochodzą one z hydrolizy enzymatycznej białek roślinnych. Kinactiv Initial ma w sobie także ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum oraz wiele wartościowych pierwiastków, takich jak azot, fosfor, potas i molibden. Tak bogata i cenna kompozycja sprawia, że dzięki aplikacji produktu kwitnienie przebiega harmonijnie, a uzyskiwane owoce są okazałe, atrakcyjne wizualnie i smaczne. To plon, którego szukają odbiorcy, i towar, za jaki są w stanie zapłacić więcej.

Materiał promocyjny firmy Sumi Agro

…………………………………………………………………………………………………………….

Poprzedni artykułWypracować dobrą jakość truskawek
Następny artykułMalinowe Factory 2021 – IDZIEMY NA JAKOŚĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj