Kraśnik 2014 – ruszyły przygotowania

aktualności, Polska, Międzynarodowa Konferencja Sadownicza w Kraśniku, KraśnikRuszyły przygotowania do kolejnej Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku. W tym roku będzie miała ona szczególny jubileuszowy charakter, organizowana będzie bowiem już po raz 10. Jubileusz zobowiązuje i organizatorzy już teraz zapowiadają wiele atrakcji podczas trwania Konferencji zaplanowanej na 31 stycznia i 1 lutego 2014 roku.

 

Już po raz Kolejny kraśnicka Konferencja będzie organizowana przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – Katedrę Sadownictwa i Sadowniczy Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa Brzezna Sp. z o.o. oraz starostę Kraśnickiego. Od początku powstania tej imprezy jest ona ukierunkowana na przekazywanie informacji związanych z trendami i aktualnościami dotyczącymi w szczególności uprawy roślin jagodowych. Jak zapowiada dr Paweł Krawiec z UP w Lublinie, odpowiedzialny za przygotowanie programu tegorocznej Konferencji, także w tym roku nie zabraknie ciekawych tematów dotyczących uprawy malin, porzeczek, agrestu i innych alternatywnych gatunków roślin jagodowych. Nie zabraknie też wykładów dotyczących uprawy wiśni i czereśni, a także winorośli. Gościem specjalnym Konferencji będzie Antonio Dominguez – prezydent Międzynarodowej Organizacji Malinowej.

Już po raz drugi Konferencja będzie się odbywać w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Kraśniku i będzie miała charakter dwudniowy. Odpowiedzialny za organizację Konferencji Marian Smętek zapowiada zmiany, mające zapewnić lepszy kontakt wystawców z uczestnikami. Przygotowane dla nich będą komfortowe zabudowane stoiska, tak by można było swobodnie prowadzić rozmowy z klientami. Dla wszystkich uczestników będą również dostępne materiały konferencyjne, a ciekawa tematyka wykładów na pewno pozwoli zgłębić sadowniczą wiedzę tym, którzy się zdecydują na przyjazd do Kraśnika i udział w Konferencji.

Dodatkowe informacje:

Marian Smentek

Związek Sadowników RP

Tel. 667 877 001 lub 501 328 759

mariansme1@wp.pl lub biuro@polskiesadownictwo.pl

Polecane hotele w Kraśniku i okolicy

Zgłoszenie uczestnictwa dla wystawców

Poprzedni artykułFruit Focus 2013
Następny artykułPreparat do walki z groźnymi chorobami odglebowymi truskawki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj