Rynek owoców miękkich wciąż się zmienia, wciąż wzrastają wymagania klientów, którzy oczekują produktu coraz lepszego pod względem jakościowym, ale również produktu przystępnego cenowo. Chociaż zakup maszyn początkowo może się wydawać dużą inwestycją, w dłuższej perspektywie czasowej jest korzystnym rozwiązaniem. Automatyzacja procesu produkcji wychodzi nie tylko naprzeciw problemom jakości produktów i szybkości pakowania, ale również eliminuje problemy związane z personelem. Coraz więcej plantatorów ma trudności w znalezieniu pracowników sezonowych, których wymagania finansowe również z roku na rok wzrastają – pełna linia sortująco – pakująca jest w stanie zmniejszyć zapotrzebowane na pracowników od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

MILBOR PMC to polska firma zajmująca się dostarczaniem maszyn do sortowania i pakowania borówki amerykańskiej oraz innych owoców miękkich. Dzięki współpracy z trzema światowymi liderami branży jest w stanie zagwarantować rozwiązania, które pozwolą na znaczącą poprawę jakości owoców, zwiększenie wydajności pracy, a także zminimalizowanie kosztów związanych z procesem pakowania.

Głównymi partnerami firmy MILBOR PMC są:

A&B Lakewood 

Pochodząca z USA firma specjalizuje się w produkcji maszyn i elementów wchodzących w skład linii pakujących (naważarek do borówki i czereśni, maszyn czyszczących, oraz kalibrownic). Naważarki firmy A&B Lakewood posiadają dokładny system naważający, który pozwala na osiągnięcie dużej dokładności (nadwagi poniżej masy jednego owocu). Przy większych ilościach pakowanych owoców pozwala to na uniknięcie istotnych strat związanych z nadwagami. Maszyny te nie tylko dokładnie odmierzają ilość owoców, ale również automatycznie umieszczają je w pojemniku, co znacząco wpływa na przyspieszenie procesu pakowania. Warto również podkreślić, że posiadają one delikatny system do rozprowadzania owoców i małe spadki, przez co nie wpływają negatywnie na jakość owoców i pozwalają zachować nalot woskowy.

Urządzenie Evolution G2 firmy A&B Packing do ważenia i napełniania opakowań

WECO Sorting 

To amerykański producent maszyn sortujących do borówki amerykańskiej. W swojej ofercie firma posiada dwa urządzenia– sorter na miękkość Impulse Soft Sorter, pozwalający na odsortowanie owoców przejrzałych i miękkich oraz sorter optyczny BerryTek Colour Sorter, do eliminacji owoców niedojrzałych i uszkodzonych. Wykorzystanie sorterów jest bardzo ważne z uwagi na precyzję maszyn – tam gdzie człowiek miałby problem z zakwalifikowaniem owocu, urządzenie robi to automatycznie, wykorzystując, w zależności od rodzaju sortera, gamę sensorów, kamer oraz technologię podczerwieni. Sortery firmy WECO doskonale sprawdzają się na średnich i dużych plantacjach borówki, gdzie wpływają na zwiększenie wydajności produkcji, a także zaoszczędzenie pieniędzy związanych z kosztami pracy.

Packaging Automation Ltd 

Brytyjski producent traysealerów – urządzeń przeznaczonych do zgrzewania folią opakowań plastikowych. Urządzenia te wyposażone są w specjalną matrycę, dzięki której mogą zgrzewać różnego rodzaju pojemniki. Dodatkowym atutem jest możliwość przystosowania tych maszyn do zgrzewania folii z nadrukiem, dzięki czemu producent zyskuje dodatkową przestrzeń, którą może wykorzystać do celów marketingowych, np. poprzez nadruk logo, elementów związanych z identyfikacją wizualną firmy, czy informacji o wartościach odżywczych. Wykorzystanie topsealu zyskuje coraz więcej zwolenników również ze względu na fakt, że jest to tańszy sposób pakowania (bo nie musimy kupować wieczka), a pojemniki zapakowane tą metodą są atrakcyjniejsze wizualnie i bardziej przejrzyste – przez co klient dokładnie widzi produkt, który kupuje. Szczelne zgrzanie folii z rantem nie tylko uniemożliwia ingerencję w produkt wewnętrzny, ale również zapobiega wrażeniu niedopełnienia pojemnika (jak to miało miejsce w przypadku
tradycyjnych opakowań z wieczkiem).


MILBOR PMC będzie jednym z wystawców podczas targów „Warsaw Pack”, które odbędą się w dniach 27 lutego – 10 marca w hali Ptak Warsaw Expo oraz na „Konferencji Borówkowej”, 1 i 2 marca w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Zapraszamy na stoisko.

Więcej informacji: www.milbor.pl

Kontakt: Piotr Milewski

Telefon: 660 00 25 26
Email: piotr@milbor.pl
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here