Kondycjonowanie sadzonek malin

malinowe factory

W ramach projektu Malinowe Factory, część sadzonek malin na etapie sadzenia potraktowano produktami stymulującymi rozwój systemu korzeniowego oraz ograniczającymi stres jaki przechodzą rośliny podczas przesadzania.

BlackJak, Terra Sorb Complex
Do kondycjonowania sadzonek malin zastosowano mieszaninę preparatów BlackJak (zawiera wyciągi z leonardytu) z koncentratem aminokwasowo mikroelementowym o nazwie Terra Sorb Complex.

Albert ZwierzyńskiTerrra Sorb Complex to biostymulator oparty na aminokwasach z mikroelementami. Roślina w stresie przestaje pobierać mikroelementy, dlatego dostarczenie ich razem z aminokwasami pozwala jej natychmiast odbudować metabolizm. Dodatkowo zastosowanie tego produktu ze stymulatorem rozwoju systemu korzeniowego zapewnia bardzo dobre przyjęcia się nowo posadzonych roślin – informuje Albert Zwierzyński z firmy Osadkowski SA.

Stosując preparatu BlackJak z Terra Sorb Complex wpływamy na ograniczenie stresu jaki przechodzą rośliny podczas przesadzania, stymulując równocześnie rozwój systemu korzeniowego i części nad ziemnej. Stosowanie tej mieszaniny rekomendowane jest w okresie wiosennego sadzenia malin. W przypadku sadzenia malin jesienią wystarczy zastosować tylko preparat BlackJak. Zastosowanie tej mieszaniny daje najlepsze efekty podczas sadzenia sadzonek gołokorzeniowych. Rekomendowane jest jednak do stosowania we wszystkich typach sadzonek malin, oraz w uprawie innych roślin jagodowych.

Sylwester CukrowskiJak informuje Sylwester Cukrowski z firmy BioAgris, BlackJak to produkt będący zawiesiną leonardytu z północnej Dakoty z USA. Zawiera on wszystkie składniki leonardytu w tym huminy i kwasy ulmowe. Zastosowanie tego produktu na etapie sadzenie silnie stymuluje wytwarzanie i wzrost systemu korzeniowego w roślinach. Produkt ten jest szczególnie polecany w produkcji warzyw z rozsady, truskawek i innych roślin jagodowych. Bardzo dobrze sprawdza się jako kondycjoner sadzonek, gdzie występują problemy z rozwojem systemu korzeniowego.

Poprzedni artykułPolonez i Poemat
Następny artykułProblemy z dorastaniem owoców – Komunikat XX dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 19.06.2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj