Spotkanie prasowe jakie 14 marca odbyło się w warszawskiej siedzibie firmy ICL, było okazją do zaprezentowania się nowościami jakie na ten sezon przygotowała ta firma, która specjalizuje się w produkcji nawozów przeznaczonych przede wszystkim do upraw ogrodniczych.

Specjalistyczne nawozy

ICL, jak przypomniał Maciej Mynett, to firma oferująca szeroki wachlarz produktów, skierowanych do różnych segmentów produkcji roślin ozdobnych i szkółkarskich (45% sprzedaży), rolniczego w tym warzywa, sady i jagodniki (45%) i terenów zieleni, boisk i pól golfowych (10%). Pierwszy segment związany jest nawozami otoczkowanymi, gdzie sztandarowym produktem jest Omocote, nieprzerwanie od 25 lat zajmujący czołową pozycję wśród nawozów o spowolnionym działaniu. Segment rolniczy to przede wszystkim takie produkty jak Agroleaf Power wprowadzony na Polski rynek 16 lat temu. Obecnie do tego segmentu skierowanych jest aż 64 różnych produkty zarówno do stosowania dolistnego, fertygacji (Solinure) jak też granulaty NPK z technologią otoczkowanego azotu. Te ostatnie to nawozy wykorzystujące technologię E-max, czyli otoczkowanie azotu polimerową otoczką, gdzie jego uwalnianie odbywa się w czasie, w korelacji z temperaturą i wilgotnością gleby. W ten sposób uzyskuje się efekt ograniczenia strat azotu związane z wypłukiwaniem tego składnika w glebie. Technologia otoczkowanego azotu dostępna jest w nawozach granulowanych z serii Agromaster i Agroblen.

Spotkanie otworzyła Krystyna Bargieł, zajmująca się marketingiem w firmie ICL

Nawozy z grupy Nova (dawniej Select) to grupa nawozów jedno- lub wieloskładnikowych przeznaczonych przede wszystkim do fertygacji, jak saletra wapniowa, saletra potasowa, fosforan monopotasowy (MKP) i inne. Dzięki szerokiej ofercie naszych produktów możemy zaproponować naszym klientom kompletne rozwiązania z zakresu nawożenia, co ma szczególne znaczenia w specjalistycznych uprawach, gdzie wykorzystuje się różne techniki nawożenia począwszy od nawożenia posypowego, przez fertygację i nawożenie dolistne – podkreślał Maciej Mynett.

Maciej Mynett odnosząc się do historii przypomniał o 25-latach obecności na polskim rynku nawozów Osmocote

Nie tylko nawozy

Bożena Petykiewicz, generalny dyrektor ICL w Polsce, przedstawiała czym zajmuje się ta wywodząca się z Izraela spółka. Rolnictwo i dostarczane na jego potrzeby nawozy to tylko jeden z 3 głównych filarów firmy. Zajmuje się ona również dostarczeniem składników i mieszanek funkcjonalnych do produkcji żywności, które podnoszą jej wydajność, modyfikują teksturę, wartości odżywcze oraz wydłużają ich okres przydatności do spożycia. ICL jest również światowym leaderem w produkcji zaawansowanych technologicznie dodatków i materiałów chemicznych do wielu zastosowań przemysłowych. W oparciu o nasze surowce staramy się zaspokoić podstawowe potrzeby konsumentów – podkreślała B. Petykiewicz. Prowadzone jest to w oparciu o takie produkty jak potas, fosfor i polisiarczany, brom i magnez, mające wielorakie zastosowanie. Duża ich część pochodzi z Morza Martwego, gdzie pozyskuje się je w procesie pompowania i odparowywania wody. Wydobywane przez ICL surowce znajdują zastosowanie w produkcji szeregu produktów i technologiach używanych na co dzień m.in. w budownictwie, rozwiązaniach przeciwpożarowych, elektronice, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i innych.

Bożena Petykiewicz, generalny dyrektor ICL w Polsce

Odczyn wody pod kontrolą

Ofertę typowych nawozów uzupełniają dość innowacyjne produkty, przydatne w produkcji ogrodniczej. Jednym z nich jest PeKacid, który to nawóz pozwala skutecznie obniżyć pH wody. Produkt oparty na kwasie fosforowym zawiera również potas, tak wiec jego stosowanie pozwala dostarczyć roślinom obu tych składników.

Tomasz Pisulewski prezentowała jak szybko można obnizyć pH wody

pHixer to kolejny produkt, dzięki któremu można wpływać na pH cieczy. Użycie 100 ml na 100 l wody, wpływa na znaczące obniżenie pH – w prezentacji podczas spotkania udało się obniżyć pH z poziomu 7 do 3,6.

Efekt działania PeKacid

H2Flo to kolejny ciekawy produkt który pozwala oszczędzać wodę nawet do 30%. Jego zastosowanie pozwala znacznie szybciej nasączyć podłoża które trudno lub wolno wchłaniają wodę. Zastosowany doglebowo H2Flo wpływa na lepsze rozprzestrzeniania się wody w glebie.

Pokaz działania H2Flo gdzie widać jak po jego dodaniu do wody torfowy krążek szybka wchłonął wodę (menzurka z lewej)


Poprzedni artykułAgrowłóknina chroni uprawy przed mrozem
Następny artykułV Konferencja Borówkowa – filmowy zwiastun

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj