Jubileuszowe spotkanie …

Towarzystwo Ogrodnicze, jagodnik.pl… z okazji 120-lecia Towarzystwa Ogrodniczego w Krakowie zorganizowane 14 września w Collegium Śniadeckiego przy Ogrodzie Botanicznym zgromadziło grupę osób, nie tylko z Krakowa, od lat związaną z działalnością tej organizacji. W tym kameralnym gronie byli wśród nich zarówno profesorowie, jak i ogrodnicy.

Goście mogli wysłuchać ciekawego wystąpienia Teresy Pawłowskiej – osoby bardzo zaangażowanej w działalność Towarzystwa, niestrudzonej animatorki życia ogrodniczego w Krakowie. Przypomniała ona historię krakowskiego Towarzystwa – mającą swoje początki w 1893 roku. Była to ciekawa opowieść o tym jak w Małopolsce wprowadzano wiedzę z dziedziny ogrodnictwa i upowszechniano ją wśród właścicieli ogrodów „ziemiańskich i włościańskich”. O bardziej współczesnej działalności Towarzystwa mówił również prowadzący uroczystość

 Andrzej Nowak – Prezes Zarządu Towarzystwa Ogrodniczego
Andrzej Nowak – Prezes Zarządu Towarzystwa Ogrodniczego

.

Podczas jubileuszowego spotkania osobom zasłużonym dla krakowskiego Towarzystwa Ogrodniczego wręczono

 Tadeusz Kusibab – prowadzący gospodarstwo specjalizujące się w rozmnażaniu roślin metodą in vitro
Tadeusz Kusibab – prowadzący gospodarstwo specjalizujące się w rozmnażaniu roślin metodą in vitro

okolicznościowe, srebrne medale. Otrzymali je m.in. profesor Eberhard Makosz, profesor Zbigniew Pindel, Tadeusz Kusibab – prowadzący gospodarstwo specjalizujące się w rozmnażaniu roślin metodą in vitro, Tadeusz Kawalec – ogrodnik od lat związany z Towarzystwem, Piotr Grel – redaktor, niegdyś prezes TO, a także Andrzej Nowak – obecny prezes Towarzystwa.

Spotkanie zakończyło się koncertem „Muzyka Natury” , w wykonaniu Jana Baryły i Ryszarda Haby, oraz podwieczorkiem na tarasie z widokiem na Ogród Botaniczny.  
Poprzedni artykułNawozy o spowolnionym uwalnianiu azotu
Następny artykułNowe systemy uprawy truskawek – FILM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj