JOANNA MULTI-FRUIT – nowa jakość zbioru

Opcja MULTI-FRUIT zbiór owoców jagodowych i malin jesiennych jednym kombajnemWEREMCZUK FMR od lat wyznacza trendy w kombajnach do zbioru owoców jagodowych, a klienci stawiają maszynom co raz to wyższe wymagania będące prawdziwym wyzwaniem dla działu konstrukcyjnego. Jeśli wziąć pod uwagę również co raz bardziej zróżnicowane pod względem upraw gospodarstwa, to oczekiwania wobec maszyn i ich funkcjonalności są naprawdę duże.
Kombajny z serii JOANNA

Kombajny z serii JOANNA

Ogromne doświadczenie jakie przez niemal 40 lat firma WEREMCZUK FMR zdobyła pracując na plantacjach w kraju i zagranicą zaowocował stworzeniem wysokiej jakości kombajnów z serii JOANNA i VICTOR, które dzisiaj zbierają nie tylko porzeczkę, aronię, agrest ale również maliny, świdośliwę, dziką różę czy jagodę kamczacką.
MULTI-FRUIT to najnowsze rozwiązanie jakie firma WEREMCZUK FMR proponuje swoim klientom, którzy chcą zbierać owoce różnych gatunków roślin jagodowych w tym maliny jesienne jednym kombajnem a jednocześnie dbają o jakość zebranych plonów i jakość plantacji w czasie zbioru jak i po zbiorze.
Kombajny z serii JOANNA a więc JOANNA-4 i JOANNA PREMIUM zarówno w wersji SLIM jak i STANDARD mogą być wyposażone w opcję MULTI-FRUIT, która pozwala na wysokiej jakości zbiór jednym kombajnem porzeczek, agrestu, aronii, jagody kamczackiej, świdośliwy, dzikiej róży i malin jesiennych, bez zmiany wyposażenia maszyny. Ponadto, dzięki zastosowaniu specjalnego wysuwanego rozdzielacza jest możliwy zbiór także z krzewów niskoowocujących, bez konieczności montowania przystawki do młodych krzewów.

Opcja MULTI-FRUIT zbiór owoców jagodowych i malin jesiennych jednym kombajnem

Kombajnowy zbiór malin
Należy przypomnieć, że w swojej ofercie firma posiada specjalistyczne kombajny do zbioru malin NATALKA i NATALIA-V, które dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym i zastosowanym materiałom najlepiej będą sprawdzały się na plantacjach malin. Kombajny NATALKA jako kombajny półrzędowe przeznaczone specjalnie do zbioru malin jesiennych były pierwszymi tego typu maszynami na świecie i zostały wprowadzone właśnie przez firmę WEREMCZUK FMR.

Kombajn półrzędowy NATALKA do zbioru malin jesiennych

Dla klientów, którzy uprawiają owoce jagodowe i maliny jesienne WEREMCZUK FMR od lat oferuje kombajny z serii JOANNA z możliwością ich wyposażenia w specjalistyczny moduł malinowy, stosowany w kombajnach typowo malinowych NATALKA i NATALIA-V. Wymiana modułu jest jednak dość pracochłonna i wiąże się też z dodatkowymi kosztami.
Rozwiązanie MULTI-FRUIT to efekt kolejnych doświadczeń i obserwacji od lat prowadzanych na plantacjach, które pozwoli na szerokie zastosowanie kombajnu przy naprawdę niewielkich kosztach, niemalże bez konieczności zmiany wyposażenia.

Technologia zbioru w 3D

Na funkcjonalność kombajnów z opcją MULTI-FRUIT można spojrzeć wielowymiarowo. Po pierwsze, kształt i właściwości zbieranych krzewów różnią się od siebie, sztywne i krótkie pędy porzeczek w czasie zbioru będą zachowywały się zupełnie inaczej jak elastyczne i długi pędy malin, czy dzikiej róży. Nowy zakres regulacji jaki daje opcja MULTI-FRUIT pozwala na ustawienie maszyny do pozycji „STANDARD” odpowiedniej do zbioru owoców z krzewów porzeczki, aronii czy dzikiej róży.

Kombajn JOANNA PREMIUM zbiór w wysokiej aronii

Dzięki pozycji „AKTYWNY MODUŁ” kombajn może zbierać owoce z krzewów niskoowocujących np. młodą porzeczkę, agrest czy jagodę kamczacką z efektem jaki do tej można było osiągnąć przy zastosowaniu przystawki do młodych krzewów.

Kombajn JOANNA PREMIUM z aktywną przystawką – zbiór agrestu

Kolejna pozycja „ZBIÓR MALIN” pozwala na efektywny zbiór malin jesiennych uprawianych bez podpór.

Kombajn JOANNA-4 – zbiór malin jesiennych

Po drugie, zachowanie się owoców w trakcie otrząsania różni się. Amplituda drgań i siła uderzenia do zbioru porzeczki będzie inna niż w przypadku aronii, czy dzikiej róży, które wymagają zmiany parametrów pracy aby owoce mogły oderwać się od krzewu. Zupełnie inaczej jest przy zbiorze jagody kamczackiej i maliny, które bardzo lekko trzymają się krzewu. WEREMCZUK FMR od kilku lat oferuje swoim klientom kombajny z uniwersalnym otrząsaczem, który dzięki zastosowaniu przestawnej głowicy i regulacji amplitudy drgań pozwala na efektywny zbiór różnych rodzajów owoców. Już to rozwiązanie, wprowadzone do oferty kilka lat temu pozwoliło na znacznie efektywniejsze wykorzystanie maszyny.
Po trzecie – sama struktura owoców, która ma zasadniczy wpływ na jakość owoców po zbiorze mechanicznym. Delikatna malina będzie potrzebowała zupełnie innego podejścia jak bardziej odporna na otrząsanie aronia czy porzeczka. Opcja MULTI-FRUIT pozwala na wymianę palców otrząsających z metalowych na plastikowe, jeżeli plantator uzna to za potrzebne, niemniej jednak zbiór z palcami metalowymi jest również bardzo dobry.
Wszystkie maszyny z serii JOANNA, także te z opcją MULTI-FRUIT mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy poprzez dobór odpowiedniego wyposażenia opcjonalnego.

Więcej na stronie internetowej weremczukagro.pl i w Dziale Handlowym pod numerem tel. 81 517 15 66
Film ze zbioru malin kombajnem JOANNA-4

Materiał reklamowy

Dowiedź się więcej:Poprzedni artykułJeszcze efektywniejsza ochrona roślin
Następny artykułCzas na ekologię – EcoTime 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj