Jak utrzymać się na borówkowym rynku, tak aby produkcja była opłacalna?

Plantacja odmiany Last Call - pierwszy rok zbiorówWażnym elementem dochodowej uprawy borówki jest możliwość oferowania owoców nie tylko odpowiedniej jakości, ale również uprawa odmian, które pozwolą obniżyć koszty zbiorów.

Zapewnia to dobór właściwych odmian, których owoce można zebrać w 2 lub 3 podejściach do krzewu. Dzięki temu znacząco obniża się koszty zbioru, stanowiące największych koszt w całkowitych kosztach produkcji. Istotna jest również wielkość owoców. Ważna jest również uprawa odmian, które mają długą trwałość pozbiorczą.

W przypadku odmian oferowanych przez firmę Fall Creek, w uprawie towarowej na polskich plantacjach znajdują się już takie kreacje jak np. ‘Cargo’, ‘Last Call’ czy ‘Valor’. Odmiany te mają smaczne i atrakcyjnie prezentujące się owoce. 

Aktualnie firma wprowadza kilka nowych odmian oferowanych w ramach Fall Creek Colletion, są to ‘ArabellaBlue’, ‘LoretoBlue’ oraz ‘LunaBlue’. Odmiany te wprowadzają nową jakość owoców o bardzo dobrych walorach smakowych. Dodatkowo ich owoce można przechowywać nawet do 40 dni z zachowaniem ich wysokich parametrów jakościowych – informowała Marcin Wereszczuk podczas targów Fruti Logistica.

Coraz więcej osób zwraca również uwagę na zbiór mechaniczny owoców. Wybierając odmiany nadające się do takiego zbioru trzeba sięgać po borówki o jędrnych owocach i skoncentrowanym terminie dojrzewania. Odmianą wprowadzoną już do uprawy, a spełniające te wymagania jest np. ‘Cargo’.

Więcej o tych odmianach dowiecie się z materiału filmowego. Na spotkanie i bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami firmy Fall Ceek zapraszamy również podczas XI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej, która będzie się odbywała w dniach 9-10 marca w Ożarowie Mazowiecki. Poprzedni artykułHC2022 – 31 Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy (cz. I) – przegląd najważniejszych wydarzeń
Następny artykułZdrowe truskawki, opłacalna produkcja – podsumowanie webinarium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj