Na owocujących plantacjach truskawek, ważne jest, aby zadbać o rośliny poprzez odpowiednie zabezpieczenia przed stresem suszy i upałów. W tym celu należy zapewnić przede wszystkim regularne dostawy wody, a jednocześnie składników pokarmowych. Warto również wzmacniać rośliny dolistnie by oprawić jakość zbieranych truskawek.

By zapewnić twarde i trwałe po zbiorze owoce należy w tym momencie zadbać o dobre ich zaopatrzenie w wapń. Można to zrobić stosując produkty wapniowe, takie jak saletra wapniowa Calcinit lub chlorek wapnia w czystej postaci (Stopit). Ten ostatni szczególnie polecany jest dla odmian o mniejszym zapotrzebowaniu na azot, jak np. Limalexia. Kolejny pierwiastek o jakim trzeba obecnie pamiętać to krzem. Actisil, zawierający kwas ortokrzemowy (również wapń), pomaga wzmacniać rośliny i także wpływa na trwałość owoców.

Podczas zbiorów warto kontynuować podawanie pożywek, takich jak saletra wapniowa Calrcinit  i Kristalon pomarańczowy w dawkach odpowiednio 10 kg na hektar tygodniowo. Pamiętajmy tez o regularnym nawadnianie, aby zapobiec przesuszeniu roślin – przypomina Magdalena Cieślak – Włodarczyk z firmy Yara Poland.

Dodatkowo, firma Yara oferuje narzędzie Tankmix do sprawdzania bezpiecznych mieszanin zbiornikowych fungicydów i insektycydów, co można znaleźć na ich stronie internetowej.

Poprzedni artykułJak firma AMPLUS dała sobie radę z ograniczaniem najważniejszych chorób truskawek. FILM
Następny artykułPantoea Care – debiut nowego produktu wzmacniającego odporność roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj