Ochrona truskawek odmian powtarzających owocowanie w czasie zbiorów

W pierwszych dniach września odwiedzamy firmę Agronom Berries, gdzie cały czas zbierane są truskawki odmian powtarzających owocowanie. W tegorocznej uprawie dominuje tutaj odmiana ‘Portola’, której owoce zbierane są już od ponad 11 tygodni. Jak informuje Paweł Gierasimiuk z tego przedsiębiorstwa, zbiory są na zadowalającym poziomie, choć mocno we znaki dały się panujące latem bardzo wysokie temperatury, które wpłynęły na wielkość zbiorów.

W początkowym okresie uprawy ochronę opiera się tutaj na preparatach typowo chemicznych. W późniejszym okresie czasu dominują tutaj preparaty biologiczne. Spowodowane jest to koniecznością oferowania owoców, które będą miały nie więcej niż 5 pozostałości substancji aktywnych po stosowanych środkach ochrony roślin, oczywiście w dopuszczalnych przez odbiorców niskich poziomach. Wśród preparatów biologicznych używanych do zwalczania chorób i szkodników znalazły się tutaj m.in. takie produkty jak Serenade ASO oraz FiTTER.

Więcej o korzyściach z ich stosowania oraz wymaganiach jakie należy spełnić aby dały oczekiwane efekty w materiale filmowym
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here