Jagodowi zwycięzcy w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku
Wielkopolski Rolnik Roku 2018 – to już 18 edycja konkursu w którym wyróżniani są najlepsi gospodarze ziemi wielkopolskiej. W niedzielę 17 marca 2019 roku odbyła się gala z wręczeniem nagród laureatom edycji 2018. Jako branża możemy być dumni bowiem w gronie 9 laureatów znalazły się dwa gospodarstwa wyspecjalizowane w produkcji owoców jagodowych.

Celem konkursu jest prezentowanie i promowanie najlepszych rolników z województwa wielkopolskiego. W 18 dotychczasowych edycjach wzięło udział ogółem 1100 gospodarstwa, a w ostatniej edycji o tytuł najlepszych walczyło 35 gospodarstw z 19 powiatów Wielkopolski. Konkurencja była duża i jej ramach trzeba było przejść audyt komisji konkursowej w trakcie którego oceniane były gospodarstwa, ich nowoczesność, innowacyjność i poziom produkcyjny. Tym bardziej więc cieszy fakt, że w gronie laureatów znalazły się dwa branżowe gospodarstwa:

·  Magdalena i Mateusz Pilch z Pamiątkowa w gm. Szamotuły. Ich gospodarstwo specjalizuje się od wielu lat w uprawie lat w uprawie borówki, której łączna powierzchnia uprawy wynosi obecnie 25 ha. W ostatnim czasie gospodarstwo rozwija uprawę malin, które już w tym roku będą rosły na powierzchni 1 ha. Jest nowoczesne i otwarte na nowe wyzwania. Gospodarstwo jest członkiem grupy producentów Berry Group, a Mateusz Pilch aktywnie uczestniczy w działaniach promujących borówkę (członek Fundacji Promocji Polskiej Borówki) oraz międzynarodowej współpracy (European Blueberry Growers). Bardzo się cieszę, że nasze niewielkie w porównaniu do konkurentów gospodarstwo, zostało dostrzeżone i uhonorowane tytułem Wielkopolskiego Rolnika Roku 2019. Zazwyczaj tytuł ten przypadał dużo większym gospodarstwom. Tym bardziej cieszy fakt, że nasze małe jagodowe zostały dostrzeżone i tak uhonorowane  – powiedział Mateusz Pilch.


Magdalena i Mateusz Pilch znaleźli w gronie laureatów Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2018

·  Beniamin Pietruszka wraz z rodzicami Aleksandrą i Mariuszem Pietruszką prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 5 ha w miejscowości Studzieniec, gmina Chodzież. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji owoców deserowych jagodowych. Na chwilę obecna uprawiają maliny i truskawki w tunelach foliowych o łącznej powierzchni 6 ha. Jesteśmy stosunkowo młodym gospodarstwem, ale z dużym zapałem do działania. Zainwestowaliśmy w najnowsze techniki uprawy jagodowych, w chwili obecnie 100% produkcji realizowane jest w podłożach z precyzyjnym system nawadniania i fertygacji. To co mamy obecnie, osiągnęliśmy ciężką pracą całej naszej rodziny i zaangażowania w rodzinny biznes naszego syna Benjamina. Cieszę się, że zostało to docenione – mówi Aleksandra Pietruszka.       

Gratulujemy i cieszymy się z wygranej naszych jagodowych przyjaciół.
#RazemDoCelu – kierujmy się tym hasłem i współpracujmy ze sobą!Poprzedni artykułNowa pomoc przy zbiorze truskawek
Następny artykułLinia sortująca rozwiązuje problemy jakościowe oraz deficyt pracowników sezonowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj