Jagodowe inspiracje – FILM
W gospodarstwie Trusmal w Luciąży prowadzonym przez Beatę i Mirosława Suchych oraz ich syna Arkadiusza i córkę Agnieszkę cały czas rozwijana jest produkcja owoców jagodowych, zwłaszcza malin. Łączna powierzchnia upraw roślin jagodowych w tunelach firmy Haygrove to przeszło 10 ha.

W przypadku truskawek są to wyłącznie odmiany powtarzające owocowanie. Również uprawiane tu maliny to głównie odmiany owocujące na pędach tegorocznych. Oprócz odmiany Polka testuje się tu również kilka nowych odmian o takim typie wzrostu i owocowania. Uprawa w większości prowadzona jest w pojemnikach, które ustawia na specjalnie przygotowanym rusztowaniu, tak by doniczki nie miały kontaktu z glebą i było dobre odprowadzanie nadmiaru pożywki podawanej roślinom.

W gospodarstwie Trusmal, dużo uwagi przykłada się nie tylko do jakości owoców ale też ich smaku, starając się przy tym by jak najszybciej zerwane owoce mogły trafić do odbiorców. W ten sposób udało się producentom z Luciąży zbudować dobrą markę swoich produktów.Poprzedni artykułW malinowym chruśniaku o fertygacji
Następny artykułOchrona truskawek odmian powtarzających

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj