Inteligentne zbiory w zasięgu ręki
Sezon jagodowy przed nami. Brak wystarczającej liczby rąk do pracy to nie jedyne wyzwanie, przed którym stoi owocowa branża. Wśród priorytetów jest też konieczność zwiększenia efektywności prowadzenia upraw. Trend smart farming (inteligentne rolnictwo) przybiera na sile i nic nie wskazuje na to, że ta tendencja odwróci się w najbliższych latach. W szczególności z uwagi na rosnące w szybkim tempie zapotrzebowanie na żywność.

Wśród plantatorów z roku na rok wzrasta świadomość zrównoważonego rozwoju. Inteligentne zbiory to nie tylko odpowiednia technika zrywania i przechowywania owoców. To również wykorzystanie dedykowanych rozwiązań informatycznych. Producenci oprogramowania wychodzą naprzeciw potrzebom plantatorów, aby zapewniać im coraz lepszy dostęp do informacji i precyzyjnej wiedzy o plantacji dostarczanej w czasie rzeczywistym.

Plantacja, która jest „smart”

Dzięki rozwojowi technologii cyfryzacja plantacji jest dziś łatwiejsza niż kiedykolwiek, a inteligentne zbiory są – dosłownie – w zasięgu ręki. Wystarczy sięgnąć po telefon. Jeszcze do niedawna konieczny był zakup specjalnych urządzeń, takich, jak kolektory danych czy skanery. Nowoczesne rozwiązania ich nie wymagają. Tym sposobem eliminowane są koszty inwestycji w specjalistyczny sprzęt, a smartfon wyposażony w odpowiednio zaprojektowaną aplikację posłuży nam i jako skaner, i jako urządzenie mobilne do kontroli zbiorów i rozliczeń z pracownikami. Najlepsze z aplikacji posiadają nawet możliwość dokonywania rozliczeń bezpośrednio na polu z opcją odręcznego potwierdzenia wypłaty przez pracownika na ekranie telefonu brygadzisty. Zbieracze nie muszą już czekać w długiej kolejce po pieniądze. Mogą szybko wrócić do pracy przy zbiorze.

Aplikacja Brigadier, opracowana na smartfony z systemem Android umożliwia błyskawiczne rozliczanie pracowników, dostęp w czasie rzeczywistym do aktualnej informacji o wielkości zebranego asortymentu oraz rejestrowanie i rozliczanie wszystkich rodzajów prac polowych na jednym urządzeniu

Kluczowy jest czas

Pomysłowym rozwiązaniem, oferowanym przez aplikację Brigadier, jest rejestracja zbioru za pomocą smartfona w 2 ruchach o dowolnej kolejności. Nie ważne, czy zeskanujemy najpierw identyfikator zbieracza, a potem skrzynki, czy też odwrotnie – algorytmy systemu same rozpoznają, czy mają do czynienia z członkiem brygady, czy z asortymentem. Zarejestrowanie zbioru zajmuje więc dosłownie kilka sekund, po których owoce mogą być poddane kolejnym procedurom zgodnym ze standardami zbioru. Tym sposobem technologia wspiera plantatorów w dbaniu o jakość produktu. Żeby przyspieszyć pracę przy zbiorach projektanci aplikacji Brigadier zadbali o możliwość zaplanowania aktywności brygady na dłuższy czas. Dzięki temu nie ma konieczności codziennego wprowadzania brygady od nowa do systemu.

Dla właścicieli plantacji jedną z najistotniejszych kwestii jest posiadanie rzetelnej informacji o zbiorach w czasie rzeczywistym. Bez względu na to, gdzie się znajdują, potrzebują śledzić efektywność swoich zbieraczy, rozliczenia, a przede wszystkim ilości posiadanego asortymentu. Bez konieczności zgrywania danych, czy to na komputerze czy też telefonie, w biurze, czy podczas rozmów biznesowych z klientem zagranicznym. Dzięki precyzyjnej i zawsze aktualnej wiedzy o swoich zbiorach mogą skuteczniej konkurować o pozycję silnego partnera handlowego i lepiej planować dostawy. To z kolei przekłada się na budowanie silnej marki polskich agrobiznesów na rynku międzynarodowym. To doskonale rozumieją twórcy aplikacji Brigadier. Logikę biznesową rozwiązania opracowali projektanci Systemu Plantator, posiadający już ponad 20-letnie doświadczenie w pomaganiu polskim producentom żywności dzięki tworzeniu systemów eksperckich odpowiadających na specyficzne potrzeby branży Agro.

Wszystkie dane zebrane na polach są od razu dostępne również na komputerze. Brigadier umożliwia wyświetlanie danych w formie kilkunastu raportów.

Ludzkie oblicze technologii

Brigadier, pomimo wdrożonych zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jest łatwy w obsłudze. W szczycie sezonu to ważne, bo wszystkie działania muszą przebiegać szybko, więc sprawdzą się tylko rozwiązania przyjazne dla użytkownika i proste w nauce. Nie bez znaczenia jest też kwestia dużej elastyczności. 5 podstawowych modułów systemu: Ludzie, Rejestracja pracy, Raporty, Lokalizacje i Wypłaty daje użytkownikowi wiele możliwości. W ostatnim module można np. rejestrować zarówno zbiór na akord, jak i godzinowy. System umożliwia też wypłacanie zaliczek.

Za bezpieczeństwo aplikacji Brigadier po stronie producenta odpowiada zespół profesjonalnych informatyków oraz nowoczesna linia technologiczna do produkcji oprogramowania, 3 niezależne łącza światłowodowe i samodzielna serwerownia. To gwarantuje, że w razie potrzeby uzyskamy pomoc od zaangażowanych specjalistów.

Zadzwoń: 665 747 384
Zostaw wiadomość: info@brigadoapp.com
WWW: brigadoapp.com
Polub nas na Facebook: www.facebook.com/brigadoapp

Materiał promocyjny

Poprzedni artykułBorówka południowa w Hiszpanii – rekomendacje
Następny artykułRekomendacje nawozowe na czas kwitnienia truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj