Wielkimi krokami zbliżają się połączone targi expoSE i expoDirekt. Odbędą się one w dniach 22 i 23 listopada 2023 roku tradycyjnie w Karlsruhe. W ich trakcie ponad 400 wystawców z dwunastu krajów będzie udzielać informacji na temat uprawy szparagów i jagodowych, a także z zakresu bezpośredniego marketingu produktów rolnych. Organizatorem 27 edycji expoSE – wiodących oraz 12 odsłony expoDirekt jest Stowarzyszenie Południowoniemieckich Producentów Szparagów i Truskawek (VSSE), największa w Niemczech tego typu organizacja branżowa zrzeszająca około 650 członków.

Duży nacisk na innowacje

Podczas dwóch dni targów expoSE i expoDirekt zaprezentowanych zostanie wiele nowości.

Istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań do odkrycia w zakresie produkcji truskawek i szparagów, zwłaszcza na polu technicznym. Odwiedzając niemieckie wydarzenie będzie można zapoznać się m.in. z systemem do usuwania folii z zagonów, podnośnikiem folii do podwyższonych zagonów jedno i dwurzędowych, maszyną do usuwania piasku z folii wykorzystywanej do produkcji szparagów, urządzenia do mechanicznego zwalczania chwastów przy niewielkim wpływie na glebę, maszynę wytwarzającą ruch powietrza do ochrony upraw w mroźne noce, nową technologię zapewniającą optymalny klimat w szklarniach oraz w pełni zautomatyzowany system polepszający warunki bytowe pożytecznych owadów na plantacjach. Dodatkowe innowacje obejmują worki do przechowywania wody do nawadniania i elastyczną folię na szparagi, kompaktową maszynę do krojenia owoców i warzyw, a także wydajniejsze maszyny do obierania szparagów. Sprzętowych atrakcji nie powinno więc zabraknąć zarówno dla plantatorów truskawek jak i tych, którzy parają się produkcją szparagów.

W przypadku marketingu bezpośredniego zaprezentowane zostaną narzędzia IT ułatwiające pracę, takie jak moduł oprogramowania, który znacznie upraszcza etykietowanie żywności i umożliwia dołączenie drukowania etykiet i arkuszy informacyjnych lub wagi etykietujące przyspieszające proces realizacji transakcji za pomocą etykiety produktu zawierającej kod QR . Zrównoważony rozwój pozostaje tematem w branży opakowań: po raz pierwszy na targach expoDirekt zostaną zaprezentowane w pełni kompostowalne siatki na owoce i warzywa oraz banderole z papieru z trawy na wiązki szparagów. Po raz pierwszy na wystawie zaprezentowane zostaną ogórki truskawkowe – ogórki kiszone w soku truskawkowym, czekolada z karmelizowanymi pestkami dyni, wegańskie kremy orzechowe z rokitnikiem, wina bezalkoholowe z Hesji Nadreńskiej oraz nowe przyprawy świąteczne, które uzupełnią asortyment w sklepach rolniczych.

Forum Technologii Jagodowych

Beerentechnikforum (Berry Technology Forum) odbędzie się po raz pierwszy na targach expoSE w centrum konferencyjnym targów w czwartek 23 listopada 2023 r. Start o godzinie 10:00. Przedstawiciele uczestniczących w nim firm w trakcie swych prelekcji skupią się na wiedzy specjalistycznej i najnowszych produktach dostępnych lub właśnie wprowadzanych na rynek. Celem cyklu wykładów jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na innowacyjną technologię w uprawie jagód. Zaprezentowane zostaną rozwiązania obejmujące zróżnicowane obszary produkcyjne. Zaplanowane tematy wystąpień obejmują zmniejszenie zużycia wody, wzbogacanie w tlen wody do nawadniania, poprawę klimatu i wykorzystania przestrzeni w uprawach pod osłonami, wpływ światła UV na produkcję owoców i ich trwałość pozbiorczą, wykorzystanie paneli słonecznych do produkcji energii i uprawy w pomieszczeniach zamkniętych.

Forum Marketingu Bezpośredniego

Osoby zajmujące się marketingiem w gospodarstwach ogrodniczych otrzymają praktyczne informacje na Direktvermarkterforum (Forum Marketingu Bezpośredniego) w sali konferencyjnej Centrum Konferencyjnego Centrum Targowego w Karlsruhe w czwartek 23 listopada 2023 r. od godz. 13:00. Obejmą one wskazówki dotyczące organizacji biura, przegląd i omówienie niezbędnych  informacji na etykietach produktów i atrakcyjną prezentację produktów w sklepach rolniczych.

Poprzedni artykułRozwój małych gospodarstw – nabór wniosków o wsparcie do 10 listopada
Następny artykułCzy truskawki rozmnażane z nasion mają przyszłość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj