Tegoroczny przegląd odbędzie się 17 października w Pałacu Mała Wieś koło Grójca. W całości dostępny będzie w języku polskim. W programie 2 debaty i 10 prezentacji doświadczeń uznanych innowatorów. Jedyna szansa by poznać od kuchni projekt „Jagodowe Factory”, Fieldstone i Greenvit, podejście American Aronia Berry Association, doświadczenia Finnish Supperberries (Finlandia) i Bioactor (Niderlandy). W programie także aktualizacja najciekawszych case study prezentowanych podczas ubiegłorocznej aroniowej edycji – cases Aronia Charlottenburg (Rumunia) i Dr Aronia (Turcja). Udział w wydarzeniu wymaga mailowej akredytacji.

Atrakcją Innovation Conference jest prezentacja przykładów innowacji w produkcji i przetwórstwie, często związanych ze współpracą z nauką, i ich wdrożeń. Pomysł spotkania w jednym miejscu doświadczeń szkółkarzy, plantatorów, przetwórców i przedstawicieli nauki, nie tylko z Polski, powstał w 2022 r. w ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!”. Bohaterem pierwszej edycji była aronia. Tegoroczne inspiracje przygotowano dla producentów i przetwórców niezależenie od gatunku. Na Berry Innovation Conference zaprasza Jagodowy Core Team.

Data: wtorek 17 października 2023
godz. 10:00-17:00

Miejsce: Pałac Mała Wieś
05-622 Belsk Duży – mapa

Agenda i lista omawianych projektów:

 • Polskie superowoce – historia odkrywania właściwości prozdrowotnych na przykładzie aronii – otwarcie konferencji, prof. Iwona Wawer
 • Innowacja – czym jest i czy jej potrzebujemy? – debata wprowadzająca
 • Finnish Supperberries – Finlandia 
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi – prof. Lewandowska
 • Aronpharma – dr Krzysztof Lemke 
 • Jagodowe Factory – Michał Piątek / Mariusz Podymniak / Paweł Krawiec
 • Aronia Charlottenburg – Rumunia
 • Dr Aronia – Turcja
 • Bioactor – Niderlandy / Greenvit – Polska 
 • Sektor owoców jagodowych w Kosowie – dr Dorota Łabanowska-Bury
 • Fieldstone – Ewa Kowalska
 • American Aronia Berry Association – Dean L. DuVal, USA 
 • Arronia Eggert Success Story – Paweł Eggert
 • Innowacyjność – czym jest i jak tworzyć dla niej klimat? – debata podsumowująca z udziałem członków Jagodowego Core Teamu 

Spotkanie zakończy dyskusja na temat roli innowacyjności w rozwoju sektora. Ważna w kontekście dzisiejszej jego kondycji, świadomości zmieniających się oczekiwań konsumentów i rosnącej konkurencyjności.

Prowadzenie konferencji Mariusz Dąbrowski i Eva Wojdyło.

Zapraszamy podmioty, które na co dzień budują realne łańcuchy wartości – szkółkarzy, plantatorów, przetwórców, przedstawicieli nauki, dystrybucji i detalu. Zapraszamy liderów branży ogrodniczej i przedstawicieli branżowych mediów.

Akredytacja

Akredytacja dla producentów i dla mediów: akredytacja@inspiresb.com

Zapisy zakończymy w czwartek 12 października, ale zachęcamy do akredytacji już dziś.

Więcej informacji dla plantatorów i przetwórców aronii: eggert@aronia.org.pl

Więcej informacji dla organizacji branżowych: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw – biuro@grupyogrodnicze.pl

Aktualne informacje o przygotowaniach do wydarzenia można będzie znaleźć na stronie PolskieSuperowoce.pl oraz w jagodowych mediach społecznościowych.Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kamp. „Czas na polskie superowoce! Edycja V”.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poprzedni artykułBioExpo 2023 już za nami
Następny artykułTargi expoSE & expoDirekt 2023 już za mniej niż półtora miesiąca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj