Gotyckie tunele solowe dla truskawek

Elsanta - połowa maja 2017 roku, uprawa założona latem 2016 roku, z której już w 2016 roku zabierano owoce
W uprawie truskawek na przyspieszony zbiór bardzo dobrze sprawdzają się tunele solowe o kształcie gotyckim z zastosowaniem rur o średnicy 50 mm. W odwiedzonym gospodarstwie, gdzie produkuje się owoce jagodowe, tunele dla truskawek mają szerokości 9 m, a ich ściana boczna ma wysokości 1,3 m. Konstrukcja ta nazywana jest całoroczną, gdyż folia może na nich pozostawać przez okres zimy.

Tunele dla truskawek pozwalają na uprawę w nich roślin na rynnach lub w glebie.

Uprawa w glebie pozwala jednak na wcześniejszy o około 2 tygodnie zbiór truskawek w porównaniu do upraw prowadzonych na rynnach. Uprawiając w tym systemie ‘Elsantę’ lub inną wczesną odmianę uprawę zakłada się latem ze zbiorem owoców w okresie letnio-jesiennym.

Elsanta – połowa maja 2017 roku, uprawa założona latem 2016 roku, z której już w 2016 roku zabierano owoce

Po pierwszym owocowaniu rośliny znajdujące się w matach lub donicach należy zdjąć z rynien i zabezpieczyć jest przed mrozem poprzez okrywanie jedną lub większą liczbą warstw agrowłókniny. W zależności od tego czy uprawę prowadzimy na przyspieszony zbiór czy w okresie letnim (odmiany powtarzające owocowanie) należy zastosować inne rodzaje folii. Aby usprawnić wietrzenie tuneli dla truskawek warto zastosować nowe typy bram o czym informuje Marek Jamry z firmy Haygrove.Poprzedni artykułFinał Malinowego Factory 2017
Następny artykułAle Meksyk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj