Fruit Logistica Special Edition 2021 nie odbędzie się

Fruit Logistyca
Messe Berlin odwołuje targi Fruit Logistica Special Edition 2021. Taka informacja zawarta została w komunikacie prasowym przekazanym naszej redakcji przez organizatorów wydarzenia. Miało ono odbyć się w dniach 18-20 maja 2021 r. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa w Europie i na świecie i wynikających z niej restrykcji, targi nie odbędą się w zapowiadanym wcześniej terminie.

Jedyna możliwa decyzja w obecnych warunkach

Jestem całkiem pewna, że dzisiejsza decyzja nikogo nie zaskoczy i wszyscy przyjmą ją ze zrozumieniem. Pandemia koronawirusa trwa dłużej niż oczekiwano. Chcieliśmy, aby stacjonarna część wydarzenia odbyła się w maju. Podróże służbowe do Berlina i duże spotkania o charakterze bezpośrednim w tym czasie stoją jednak pod dużym znakiem zapytania. W takich okolicznościach po prostu nie możemy dłużej ryzykować – informuje Madlen Miserius, przedstawicielka organizatorów. Dodaje, że zespół Messe Berlin ciężko pracował, aby przygotować specjalną edycję Fruit Logistica. Impreza ta została zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać kluczowym wyzwaniom związanym z epidemią i aby chronić uczestników pod względem ich zdrowia i inwestycji w show. Wszystko do nastania kolejnej fali zachorowań układało się dobrze. Koncepcja odbiła się szerokim echem w światowym biznesie czego efektem było zarejestrowanie się ponad 600 firm z Europy i innych części świata do partycypacji w targach.

Trudno wygrać z koronawirusem

Pomimo przeciwności losu planowaliśmy organizację Fruit Logistica Special Edition, ponieważ podczas rozmów z przedstawicielami branży jasno dostrzegaliśmy zapotrzebowanie rynku na fizyczną, bezpośrednią imprezę. Zainteresowanie nią jest bardzo duże. Dlatego opracowaliśmy koncepcję, która oferowała naszym wystawcom największą elastyczność przy najmniejszym możliwym ryzyku – mówi M. Miserius, starszy menedżer produktu. Jak się okazało, rozwój wypadków spowodował, że nie wiele zależy jednak od organizatorów. Niestety, epidemia wciąż pozostaje nieposkromiona i to właśnie doprowadziło do anulowania Fruit Logistica Special Edition– mówi M. Miserius. I dodaje: W branży świeżych owoców i warzyw istnieje ogromna globalna rodzina ludzi, która co roku spotyka się podczas Fruit Logistica. Przeprowadzimy już zaawansowane rozmowy z międzynarodowymi graczami na rynku i ciężko pracujemy, aby przygotować się na Fruit Logistica 2022. Zrobimy wszystko, aby nasza 30-ta edycja była tętniącym życiem wydarzeniem stacjonarnym. Prosimy więc o dokonanie rezerwacji w Państwa kalendarzach: następna Fruit Logistica w Berlinie odbędzie się w dniach 9-11 lutego 2022 r.

Źródło: Informacja prasowa Messe BerlinPoprzedni artykułZadbaj o #cennyowoc, czyli specjalne wsparcie dla producentów truskawek od FMC
Następny artykułMączniak prawdziwy truskawki. Co robić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj