Warte uwagi nowe odmiany truskawek z Flevo Berry

Faith

Firma Flevo Berry od 1999 roku pod przewodnictwem Marcela Suikera zajmuje się hodowlą nowych odmian truskawek. Korzystając z różnych odmian wyhodowanych przez tą firmę, można oferować owoce podobne wyglądem i smakiem przez cały roku. Wszytko to jest możliwe wybierając do uprawy odmiany o wczesnym, średnimi i późnym terminie dojrzewania owoców, krótkiego dnia oraz powtarzające owocowanie. Wszystkie te odmiany są chronione na mocy wspólnotowych (UE) praw do ochrony odmian roślin.

Flevo Berry swoje odmiany oferuje za pośrednictwem licencjonowanych partnerów działających na całym świecie. Plantatorzy uprawiający te odmiany, rozpoczynają sezon od bardzo wczesnych kreacji, takich jak ‚Flair’ czy ‚Fleurette’. Bardzo dobry smak owoców tych odmian sprawia, że ich klienci przywiązują się do nich już na początku sezonu. W środku sezonu oferują owoce nowość jaką jest ‚Sonsation’, której truskawki są niezwykle piękne i wyjątkowo smaczne. Łatwo później przejść do uprawy odmian o późnym terminie zbioru, ponieważ mamy tutaj wiele do zaoferowania. Piękny wygląd i dobry smak owoców to cechy niewątpliwe późnych odmian, takich jak ‚Faith’ (fot. 1), ‚Sussette’ czy nowości ‚Magnus’ (fot. 2). Jeśli plantator chce przedłużyć zbiór do późnej jesieni, może to zrealizować dzięki odmianom powtarzającym owocowanie, takim jak ‚Favori’, ‚Furore’, ‚Altess’, ‚Florentina’ czy ‚Florina’.

Faith

 

‚Faith’ to późna odmiana o pięknych, błyszczących owocach i znakomitym smaku. Dojrzewa 7-10 dni po ‚Elsancie’. Jest dobrą alternatywą dla ‚Florence’.

 

 

Sonsation

‚Sonsation’ to odmiana środka sezonu o bardzo smacznych i atrakcyjnie wyglądających owocach. Jest odmianą dnia krótkiego o podobnym terminie dojrzewania jak ‚Sonata’.

 

 

 

Magnus

‚Magnus’ to późna odmiana o silnie rosnących roślinach. Posiada bardzo smaczne i jędrne owoce o bardzo przyjemnym smaku. Dobra jędrność i trwałość pozbiorcza owoców pozwala oferować je do wszystkich kanałów handlowych.

 

Florentina

‚Florentina’ to sprawdzona, powtarzająca owocowanie odmiana. Jej owoce są jędrne, mają stożkowy kształt i czerwień podobną do ‚Elsanty’. Ma trwałą skórkę, a owoce pozostają błyszczące nawet po przechowywaniu. Jest cenioną odmianą za połączenie dobrego plonu i smaku.

 

 

 

 

Furore

‚Furore’ to plenna o dobrej jakości owoców odmiana powtarzająca owocowanie. Odmiana wcześnie owocuje. Owoce są błyszczące o jaskrawoczerwonej barwie, mają stożkowy kształt, jest Idealna do upraw pod osłonami.

 

 

Źródło: Materiały TSW 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here