Fertygacja truskawek i urządzenia do jej prowadzenia

fertygacja, uprawa truskawek, truskawki w rynnach,Jak nawadniać, z jakich urządzeń korzystać do nawadniania – to częste pytania osób zaczynających uprawę truskawek w podłożach o ograniczonej objętości. O udzielenie odpowiedzi na to pytanie poprosiliśmy kilku specjalistów podczas IV Dnia Otwartego Truskawki zorganizowanego w Górkach koło Sosnowicy.

Jednym z najważniejszych elementów w ustaleniu zasad fertygacji jest codzienna analiza pH i EC pożywki z przelewu oraz na kroplospływie – informował Henryk Wilczyński z firmy Yara Poland. Po kilku dniach regularnie prowadzonych analiz producent uzyskuje kompletne informacje o delcie EC (różnica między składem pożywki na kroplospływie i przelewie). Różnica ta powinna utrzymywać się na poziomie 0,5-0,75. Znając ten parametr można stymulować rośliny do wzrostu wegetatywnego lub generatywnego.

W gospodarstwie Jacka Ordowskiego instalację do nawadniania i fertygacji truskawek zainstalowała firma AquaTom. Jak informował Tomasz Kroc, z tego przedsiębiorstwa fertygacja oparta jest na mikserze firmy Iritec – Shaker Set. W przypadku kroplowników zastosowano ich model PC Junior o wydajności 2 l/godzinę.

Poprzedni artykułJagodowe deserowe z Agronom Berries
Następny artykułMaliny poszukiwane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj