Dzień z Doradcą Jagodowym

Zespół doradcy jagodowego wspiera rodzimych plantatorów specjalistyczną wiedzą
W dniu 18 maja w siedzibie firmy Boryna w Starych Olszynach odbył się „Dzień z Doradcą Jagodowym”. W ramach tego wydarzenia można było odbyć konsultacje z członkami zespołu projektu Doradca Jagodowy. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele firm oferujących swe produkty i usługi plantatorom.

Dzień z Doradcą Jagodowym – kilka słów o wydarzeniu

Impreza trwała od godziny 9.00 do 13.00. Poza firmą Boryna, która była gospodarzem wydarzenia, swe stoiska zorganizowało 14 innych firm. Niektóre z nich były licznie reprezentowane. W ich gronie znalazły się firmy oferujące nawozy czy środki ochrony roślin. Obecni byli także eksperci z programu Doradca Jagodowy. Dr hab. Zbigniew Jarosz i dr Paweł Krawiec, obaj z UP w Lublinie, a także Albert Zwierzyński chętnie odpowiadali na wszelkie pytania przybyłych plantatorów. Ze względu na trwające zbiory i chimeryczny przebieg pogody, frekwencja nie była jednak wysoka. Każdy z plantatorów, który przybył, nie może jednak żałować. „Dzień z Doradcą Jagodowym” był dobrą okazją do zaczerpnięcia specjalistycznej wiedzy z różnych obszarów produkcji truskawek.

Albert Zwierzyński oczekiwał na plantatorów by wspomóc ich radą i zaleceniami

Dzień z Doradcą Jagodowym – fotogaleria

Sporo działo się zarówno na placu przed sklepem jak i w samym sklepie. Na uczestników imprezy i kupujących oczekiwało wielu specjalistów, którzy chętnie dzielili się wiedzą, podpowiadali jakie zabiegi wykonać. Poniżej zamieszona została fotogaleria z tego wydarzenia:Poprzedni artykułRekomendacje dotyczące ochrony biologicznej malin w tunelach
Następny artykułPolskie truskawki jednak zdrowe dla konsumentów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj