Hodowlane Rendez-Vous 2024
W dniu 11 czerwca w siedzibie szkółki Hortplant w Lisowoli pod Skierniewicami odbyło się spotkanie z corocznego cyklu Hodowlane Rendez-Vous. Tym razem, tak jak i podczas minionych edycji, uczestnicy wydarzenia mogli zdegustować i ocenić smak i wygląd kilkunastu odmian i klonów, porównać je i porozmawiać o pracy hodowlanej a także o kondycji branży czy kończącym się sezonie zbioru owoców.

Branżowe spotkanie

Do Lisowoli zjechali plantatorzy truskawek, naukowcy, szkółkarze, przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm z branży i przedstawiciele ogrodniczych i rolniczych mediów. Nie była to jednak duża impreza, a raczej kameralne spotkanie w przyjaznej i nieformalnej atmosferze. Jego uczestnicy mieli sposobność posmakowania i oceny wyglądu truskawek, które oznaczone były jedynie numerami. Pod nimi kryły się odmiany oferowane przez Hortplant, klony z hodowli tego gospodarstwa szkółkarskiego a także rynkowe standardy. Goście oceniali je a pod koniec spotkania wyłonione zostały zwycięzkie selekcje. W międzyczasie można było odwiedzić kwaterę w której selekcjonowane są rośliny pod kątem możliwego stworzenia kolejnej odmiany. Hortplant może już pochwalić się takimi zarejestrowanymi  selekcjami jak ‘Holy’ czy ‘Hossa’ i nowością ‘Hobby’. Niewykluczone, że niebawem na rynek trafią kolejne odmiany.

Poniżej krótka fotogaleria przedstawiająca uczestników spotkania jak i oceniane owoce. Który numer według Was prezentuje się najlepiej? Prosimy o komentarz pod wpisem – przekonamy się, czy jurorzy wybrali tak samo:

Więcej w czasopiśmie Jagodnik i na filmie

Pełna relacja ze spotkania w Lisowoli ukaże się w czasopiśmie „Jagodnik” 6/2024. Póki co, czytelnicy portalu jagodnik.pl mogą obejrzeć film na którym przedstawicielka Hortplantu, Katarzyna Grymuza, opowiada o tym czym zajmuje się zespół firmy, przed jakimi wyzwaniami i trudnościami stoi i jakie cele chce realizować. Zapraszamy!

Poprzedni artykułBorówki po regeneracji. Calypso uratowane!
Następny artykułFood Expo 2024

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj