Dzień po wystawie aroniowej w warszawskim Koneserze, tj. 22 sierpnia, w całej Polsce odbywała się akcja „Dziękujemy i zapraszamy na plantacje!”. Ogrodnicy, którzy włączyli się w to działanie, udostępnili jagodniki zwiedzającym. Szczególnie mile widziani byli pracownicy służby zdrowia, którzy przez ostatnie dwa lata walczą z epidemią koronawirusa. Jednym z plantatorów, który w ostatnią niedzielę włączył się w tę akcję był Paweł Eggert.

Dzień otwarty na plantacji aronii

Wczorajsza wystawa aroniowa w Koneserze zakończyła się sukcesem. Oprócz stoiska naszej szkółki, gospodarstwa i przetwórni zwolennicy zdrowej żywności mogli spotkać się i zapoznać z ofertą wielu innych przedstawicieli branży aroniowej. Dziś kontynuujemy działania promocyjne na rzecz aronii. – informuje P. Eggert. W spotkaniu zorganizowanym na plantacji aronii w Kolonii Bądków pod Grójcem udział wzięli członkowie organizacji sadowniczych, plantatorzy aronii, przedstawiciele mediów branżowych i ogólnopolskich a także osoby, które w Warszawie dzień wcześniej dowiedziały się o prozdrowotnych walorach aronii. Mieli oni szansę zebrać owoce na własne potrzeby. Wczoraj aronię pozyskaną poprzez samozbiór mogli zabrać do domu bezpłatnie.

Paweł Eggert w towarzystwie żony Małgorzaty

Czy wydarzenie będzie kontynuowane?

Bardzo bym chciał, aby nie tylko było kontynuowane ale i rozwijane. Z pewnością zorganizuję takie wydarzenie jak dzisiejsze znów na plantacji w kolejnym roku, ale docelowo chciałbym by w Goszczynie (red.: Kolonia Bądków położna jest w Gminie Goszczyn) odbywały się Dni Aronii. To byłoby wydarzenie o jeszcze większym zasięgu i silniejszym oddziaływaniu. Promocja aronii, owoców i przetworów na ich bazie, jest bardzo potrzeba. Byli tu dziś przedstawiciele prasy, radia i telewizji. To ważne by dotrzeć z informacją o tym jak dobry i cenny produkt mamy w Polsce do możliwie szerokiego grona konsumentów – informuje P. Eggert. Za realizację ambitnych założeń trzymam kciuki. Poniżej zaś załączam galerię zdjęć z niedzielnego wydarzenia:Poprzedni artykułAmerykanie płacą za borówkę coraz więcej
Następny artykułMedycy na plantacjach owoców jagodowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj