Dzień otwarty KSPCP i Bayer CropScience podczas Konferencji Porzeczkowej – 5 czerwca 2014

czarna porzeczka, IBA, KSPCPTegoroczna IV Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa odbędzie się w dniach 2-6 czerwca 2014 r. w Hotelu Żubrówka, w Białowieży. Organizatorem tego wydarzenia jest Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnej Porzeczki (KSPCP), Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i IBA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Porzeczki Czarnej). Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W programie konferencji przewidziane są sesje naukowe (w dniach 2-4 czerwca) oraz warsztaty terenowe – „Dzień otwarty KSPCP i Bayer CropScience” (5 czerwca), które odbędą się na plantacjach dwóch największych krajowych i światowych producentów owoców porzeczki czarnej.

5 czerwca, 2014 (czwartek)

Dzień otwarty KSPCP i Bayer CropScience” – wstęp bezpłatny

8:00-10:00: Przejazd z Białowieży do miejscowości Kamienny Dwór, 17-132 Wyszki (obok Wólki Pietkowskiej), woj. podlaskie – ok. 80 km

10:00-13:30: Wizyta w Gospodarstwie Wiesława i Barbary Błockich

13:30-15:00: Przejazd z miejscowości Wólka Pietkowska do miejscowości Ostrów Północny, 16-113 Szudziałowo, woj. podlaskie (z Białegostoku droga nr 676)

15:00-21:00: Wizyta w Gospodarstwie Stanisława Trzonkowskiego

Podczas warsztatów terenowych będzie możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami z zakresu uprawy, ochrony oraz hodowli odmian porzeczki czarnej. Międzynarodowe grono uczestników konferencji, reprezentowane przez przedstawicieli różnych środowisk to doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń i dyskusji. Na plantacjach zaplanowano wystawy sprzętu i pokazy maszyn podczas pracy. Podczas pokazów zaprezentowane będą ciągniki New Holland oraz Kubota, kombajny do zbioru owoców firmy New Holland (Braud 9090X) i Weremczuk FMR (Victor, Joanna), opryskiwacze Agrola, Hardii oraz nowości w ofercie firmy Weremczuk FMR: opryskiwacz tunelowy Nestor, wielofunkcyjna maszyna do sadów i plantacji Sava oraz wyrzynarka rzędu krzewów. Firma JMP zaprezentuje wózki widłowe i ładowarki. Przy stoisku firmowym Bayer CropScience będzie można zapoznać się z aktualną ofertą środków do ochrony plantacji porzeczki przed chorobami i szkodnikami oraz z propozycjami nowych produktów na następny sezon. Firma Timac Agro zaprezentuje nowy kompleksowy program odżywiania roślin jagodowych. Ofertę nawozów przedstawią również firmy Agrosimex i Compo. Doradcy z ProCam Polska będą udzielać wskazówek, jak radzić sobie z ochroną plantacji. Na stoiskach zaprezentowana będzie oferta wydawnicza firm Plantpress i Hortpress, która obejmuje czasopisma, jak i pozycje książkowe adresowane głównie do osób zawodowo zajmujących się produkcją ogrodniczą.

W imieniu organizatorów IV Międzynarodowej Konferencji Porzeczkowej serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza polskich plantatorów porzeczki czarnej do odwiedzenia plantacji podczas „Dnia otwartego KSPCP i Bayer CropScience” w dniu 5 czerwca. Wstęp bezpłatny.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie przyjazdu do dnia 1 czerwca na adres: kontakt@kspcp.pl lub telefonicznie: 797 027 440; 606 669 239.

Sponsorzy Konferencji: NEW HOLLAND, BAYER CROPSCIENCE, WEREMCZUK FMR, AGROLA, AGROSIMEX, BANK BGŻ, COMPO, DŐHLER, HARDI, JMP, KUBOTA, GOMAR PIŃCZÓW, PRIMATOR, PROCAM, SCHOELLER ALLIBERT, SZYMEX, TIMAC AGRO, VIN KON

Patronat medialny: PLANTPRESS, HORTPRESS

Opiekun medialny: TVP BIAŁYSTOK

Poprzedni artykułProblemy z pracownikami, co będzie z owocami dla przemysłu?
Następny artykułKomunikat XV z 26 maja dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj