Sortowanie i pakowanie borówek w grupie Polskie Jagody – FILM
Grupa Producentów Owoców „Polskie Jagody” z siedzibą w Olchowcu działa od 2011 roku, a od 3 lat posiada nowoczesny obiekt logistyczno-sortowniczy, gdzie przygotowuje owoce do sprzedaży. Dzięki temu może przygotować owoce w sposób jakiego oczekują odbiorcy według standardów jakie wyznaczają certyfikaty GlobalGAP i BRC.

Posiadając nowoczesne linie sortownicze możliwe jest nie tylko dokładne przesortowanie owoców borówki, ale również ich zapakowanie w sposób wymagany przez poszczególnych odbiorców. Tak przygotowane owoce, jak ocenia Dominika Kozarzewska, prezes GP „Polskie Jagody” bez problemu spełniają wymagania odbiorców, również tych zagranicznych.

Grupa z Olchowca w tym sezonie oferowała polskim odbiorcom borówki m.in. pod marką BeFruit (więcej czyt. „Markowe borówki”). Dostępne były one w trzech kategoriach jako Borówka XXL (owoce odmiany ‘Chandler’), borówka standardowa i borówka koktajlowa w supermarketach sieci Auchan. W pozyskiwaniu kolejnych odbiorców, nawet tych z odległych rynków (np. Japonii) pomagają również posiadane tu certyfikaty oprócz GlobalGap są to certyfikaty Tesco Nurture oraz Leaf, a także uzyskany w tym roku certyfikat BRC.   

 


Poprzedni artykułPolskie i nie tylko odmiany truskawek w uprawie
Następny artykułKompaktowy ciągnik wyrózniony w konkursie TOTY® 2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj