Dni Ogrodnika dla producentów owoców jagodowych
Producenci uprawiający roślinami pod osłonami, powinni tam być. Dni Ogrodnika – Międzynarodowe Targi w Gołuchowie, odbędą w tym roku 13 – 14 września już po raz XVI. Nie zbraknie na nich również wątków związanych z uprawą roślin jagodowych pod osłonami.

Dni Ogrodnika mają już swoją tradycję, na trwale wpisaną w harmonogram spotkań producentów warzyw i kwiatów pod osłonami. Są bowiem okazją do spotkania z dostawcami środków do produkcji, poznania nowych technologii, które usprawniają prowadzenie upraw jak też zapoznania się z międzynarodowymi trendami. Przez te kilka lat Targi mocno się rozrosły, obecnie uczestniczy w nich blisko 200 firm. Tek będzie również w tym roku – zapewnia Stanisław Zabarski z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Centrum Doradztwa w Kaliszu, dyrektor XVI Dni Ogrodnika.

Podczas Dni Ogrodnika można odwiedzić firmy oferujacy sklarnie czy systemy nawadniania


Choć bywalcami targów w Gołuchowie są przede wszystkim producenci pomidorów i innych warzy oraz roślin ozdobnych, warto by również uprawiający rośliny jagodowe pod osłonami wzięli w nich udział. Można tam zapoznać się z ofertą firm oferujących m.in. konstrukcje szklarni i tuneli foliowych, rozwiązań związanych z sterowaniem klimatem, z zakresu nawadniania i fertygacji, nawożenia, wspomagania wzrostu roślin itp. Jest tez okazja do rozmów i dyskusji ze specjalistami z ośrodków naukowych m.in. Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu czy Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej.

W tym roku producentów roślin jagodowych zapraszamy szczególnie na drugi dzień Targów, kiedy to w budynku seminaryjnym (budynek „Biały” I piętro) odbędzie się seminarium pod hasłem Nowe perspektywy uprawy roślin jagodowych pod osłonami. Prelegentami będą: mgr inż. Mariusz Podymniak – jagodnik.pl; dr Maria Buczek; mgr Stanisław Bogdał.

Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp Wolny

Więcej informacji: www.dni-ogrodnika.plPoprzedni artykułŚwiatowa produkcja truskawek większa o 13%
Następny artykułJagodowe atrakcje na wystawie „Zieleń to Życie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj