Dahli – wczesna truskawka o doskonałej jakości owoców

Owoce odmiany Dahli w jednostkowych opakowaniachDahli to wcześnie dojrzewająca odmiana truskawek (około 3–4 dni po odmianie ‘Flair’). Ten rok był drugim sezonem, kiedy plantatorzy mogli zobaczyć jak owocuje. Te nowa kreacja z hodowli Flevo Berry oceniana była również w projekcie „Truskawki w tunelach”.

Owoce odmiany Dahli mają bardzo dobry smak, a także trwałość. Mogę być oferowane zarówno w sprzedaży detalicznej jak do sieci supermarketów. Ma duży udział owoców I klasy w plonie ogólnym. Odmiana ta ma sztywne, silne liście, poniżej których pojawiają się pędy kwiatostanowe. Sprawdza się w uprawie polowej, gdzie rośliny wiosną przykrywane są białą agrowłóknią. Kreacja ta wymaga dokładnej ochrony, szczególnie przeciwko mącznikowi. Hodowcy tej odmiany zwracają uwagę również na dobrą jakość pyłku. Dlatego owoce doskonale zawiązują się nawet w zimne wiosenne dni. Sadzonki frigo tej odmiany rekomenduje się sadzić w kwietniu-czerwcu, co około 35 cm w rzędzie. W przypadku nawożenia tej kreacji trzeba zwrócić uwagę m.in. na dobre zaopatrzenie roślin w fosfor, mangan oraz magnez.

Dahli plonuje na średnim poziomie, pomiędzy odmianą ‘Flair’ a ‘Rumbą’, dając około 0,7 – 0,8 kg owoców z rośliny. Niewątpliwą zaletą jej owoców jest atrakcyjny ładny, czerwony kolor i błyszczącą skórkę oraz bardzo dobry smak, a także trwałość owoców. To zalety którymi będzie zyskiwała grono wiernych klientów – informuje Zbigniew Pisarek z firmy Flevoplant, która dostarczyła sadzonki tej kreacji do projektu „Truskawki w tunelach”. Odmiana ta jak dotychczas nie wykazywał problemów z podatnością na choroby systemu korzeniowego.

Więcej o tym jak prezentowały się rośliny odmiany Dahli zobaczycie w materiale filmowym:

Poprzedni artykułMalinowe Factory 2020 – potężna porcja wiedzy i innowacji
Następny artykułMacfrut Digital: Włosi intensyfikują eksport owoców i warzyw do Chin

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj