Cięcie krzewów borówki w trzech odsłonach

borówka amerykańska uprawa, cięcie borówki amerykańskiej,Cięcie krzewów borówki w nadchodzącym sezonie, po roku gdy plony na wielu plantacjach były wysokie, wymaga szczególnej uwagi. W przypadku niektórych odmian problemem może być zbyt mała liczba pąków kwiatowych, dlatego w takich przypadkach cięcie powinno być bardziej umiarkowane. Szczegółowo o tym jak należy postępować w tym sezonie z najpopularniejszą w uprawie odmianą 'Bluecrop’ informuje dr Kazimierz Ścibisz.

Oprócz powszechnych zasad związanych z cięciem krzewów borówki, w tym sezonie należy szczególną uwagę zwrócić na ilość i jakość pąków kwiatowych znajdujących się na pędach. Tam gdzie jest ich mniej, cięcie powinno być umiarkowane. Dotyczy zwłaszcza odmiany ‘Bluecrop’. Sytuację na każdej plantacji należy jednak zawsze oceniać indywidualnie.


O tym jak ciąć krzewy borówki można przeczytać również w pierwszym tegorocznym numerze czasopisma „Jagodnik” 1/2015.

Dużo cennych informacji o tym jak ciąć krzewy borówki wysokiej będzie można usłyszeć podczas drugiego dnia III Konferencji Borówkowej, w dniu 6 marca, kiedy to będą odbywać się pokazy plenerowe na plantacji borówki. W ich trakcie można będzie uczestniczyć w warsztatach związanych z cięciem krzewów borówki oraz porównać pracę kilku maszyn wykorzystywanych na plantacjach borówki. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji w konferencji – szczegóły na www.konfernecjaborowkowa.pl

Poprzedni artykułIntegrowana Produkcja Roślin w 2015 roku
Następny artykułMinikiwi – perspektywiczny gatunek do uprawy w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj