Cięcie krzewów borówki (cz. III). Wybrane odmiany – Draper

DraperCięcie odmiany Draper w ramach pokazów cięcia przeprowadzonego na plantacji Borówkowego Factory, rozpoczęto od roślin, które już dwa sezony rosną w zblokowanych tunelach foliowych. Czy odmiana ta należy do trudnych w cięciu dowiecie się z materiału.

Jak informuje Mariusz Padewski z firmy Fall Creek, odmiana ‘Draper’ należy raczej do łatwych w cięciu. Jej rośliny mają długie, proste, rosnące w górę pędy. W pierwszej kolejności należy usunąć najstarsze, płożące się pędy. Należy usuwać pędy krzyżujące się lub te, które nie mają pąków kwitowych. Czasami celowe jest skrócenie pędów, które nadmiernie rosną w stronę rzędu. 

W ocenie dr Pawła Krawca, w kwaterach, gdzie rośliny posadzone są w dużym zagęszczeniu celowe jest zastosowanie rusztowania. Rusztowanie pozwala zachować większą liczbę pędów – szczególnie w pierwszych latach uprawy – zanim owocowanie zostanie wyprowadzone na odpowiednią wysokość.

Więcej praktycznych wskazówek dotyczących cięcia borówki dowiecie się z materiału filmowego

Więcej praktycznych wskazówek dotyczących cięcia borówki dowiecie się z materiału filmowego

Praktyczne pokazy cięcia krzewów borówki już niebawem. Podczas drugiego dnia XI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej (9-10 marca 2023) spotkamy się na plantacji borówki, by wziąć udział w praktycznych warsztatach ciecia krzewów borówki. Zapraszamy po teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu uprawy borówki. Na najważniejsze wydarzenie borówkowej branży (sprawdź szczegóły).Poprzedni artykułCeny owoców jagodowych w drugiej połowie lutego – borówka, malina, truskawka – mała podaż, wysokie ceny
Następny artykułMetody regulowania zachwaszczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj