Na co dzień integrują środowiska plantatorów, sadowników, producentów warzyw. Reprezentując 34 organizacje współpracują w ramach inicjatywy znanej jako Core Team. Grudniowe spotkanie stało się okazją do podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń dla całego sektora ogrodniczego.

Łączymy siły by sektor mógł mówić jednym głosem. Wiele wyzwań dotyczy wielu gatunków. Doświadczenia jednego są do wykorzystania przed producentów drugiego (…) Decyzje wypracowuje grupa kilkudziesięciu osób ze wszystkich środowisk. Z okazji Świąt chciałbym wszystkim Państwu, producentom, przetwórcom, wszystkim osobom i firmom naszego sektora życzyć zdrowia, indywidualnych sukcesów i coraz lepszej współpracy w sektorze i w całym jego otoczeniem – Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw

Czas Świąt Bożego Narodzenia to moment, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie, dyskutujemy, podsumowujemy miniony roku i zastanawiamy się nad przyszłością. Nich Święta, mimo atmosfery covidowej, będą dla nas radosne, szczęśliwe, optymistyczne. Wszystkiego dobrego dla wszystkich – życzy Mirosław Maliszewski, Prezes Związku Sadowników RP.

Branża ogrodnicza codziennie dba o to, byśmy mieli na stołach to co chcemy jeść. Czas Świąt niech sprzyja i tej refleksji. Życzę wszystkim dużo spokoju. Nich troski, które mamy przez cały rok miną, żebyśmy mogli spokojnie spędzić Święta, wyciszyć się, odpocząć. To życzenia dla wszystkiego naszych współpracowników, którzy wraz z nami dbają o sektor, jego integrację i rozwój, o to byśmy codziennie mieli odpowiednie doradztwo i opiekę. Życzę wszystkiego dobrego! – Paweł Myziak, producent papryki, właściciel firmy Euro-Papryka, wiceprezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP.

 

Core Team
Siłą sektora jest współpraca a dowodem na to zespół Core Team

Zwracam się do członków naszego sektora, producentów i przetwórców, wspierających jagodowców dziennikarzy. Chcę podziękować za mijający rok pracy i pogratulować wzrostu branży jagodowej. Życzmy sobie by w przyszłym roku było jeszcze lepiej i żeby nasze wszystkie jagody rosły w siłę – życzy Paweł Eggert, szkółkarz i plantator aronii z Aronia Eggert, członek zarządu Stowarzyszenia KZPA Aronia Polska i jeden z liderów kampanii „Czas na polskie superowoce!”.

Życzę państwu serdecznie zdrowych i pogodnych świąt. Jako dietetyk proszę: nie patrzcie na potrawy świąteczne tylko przez pryzmat kilokalorii, ale skupcie się na radości bycia razem. Życzę wszystkiego smacznego, Świąt w towarzystwie także warzyw i owoców. Pamiętajmy, że to też ważny element naszego stołu – życzy dietetyk kliniczny Monika Stromkie-Złomaniec, ekspert ogrodniczego Core Teamu, wielu programów i projektów poprawiających nawyki żywieniowe Polaków.Poprzedni artykułMechaniczny zbiór malin i borówek kombajnem KAREN – to się opłaca.
Następny artykułKonsument dyktuje warunki sadownikom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj