Ciągnik zasilany metanem
Prototyp zasilanego metanem ciągnika T6.140 został po raz pierwszy zaprezentowany przez firmę New Holland na wystawie Agritechnica. Ciągnik jest już wykorzystywany na znajdującym się w okolicach Turynu włoskim gospodarstwie La Bellotta i jest dużym krokiem naprzód w kierunku rolnictwa niezależnego energetycznie, do którego dąży New Holland.

 

Od 2006 r. zaangażowanie firmy New Holland w strategię Lider Czystej Energii® stało się motorem rozwoju wielu pionierskich inicjatyw, opracowanych w odpowiedzi na potrzeby samych rolników, używanych przez nich sprzętów oraz wpływu, jaki ich działalność wywiera na odbiorców końcowych produktów oraz na populację całego świata. Strategia została wdrożona przez New Holland we wszystkich podejmowanych przez firmę działaniach i jest głęboko zakorzeniona w działalność każdej fabryki, biura czy w rozwój każdego produktu. Nadrzędnymi celami programu Lidera Czystej Energii® są pomoc rolnikom w osiągnięciu niezależności energetycznej, zwiększenie wydajności gospodarstw i poprawa ich zrównoważonego rozwoju. Program ten to także podstawa wyznawanych przez New Holland wartości jako „przedsiębiorstwa zaangażowanego“.

– Na targach Agritechnica rolnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi produktami i inicjatywami New Holland, mającymi na celu poprawę wydajności gospodarstw i ich zrównoważonego rozwoju; Mówię tu o maszynach, jak i najnowocześniejszych rozwiązaniach dla rolnictwa będących częścią oferty firmy – stwierdził Carlo Lambro, prezydent New Holland Agriculture. – Dzięki nim nasi klienci będą mogli osiągnąć więcej, przy mniejszym nakładzie środków. Właśnie w tych kategoriach postrzegamy przyszłość rolnictwa.

źródło: informacja prasowa New Holland


Poprzedni artykułOchrona krajobrazu – kluczem do przyszłości
Następny artykułHiszpania zwiększa eksport malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj