Biostymulacja truskawek w okresie kwitnienia




Tegoroczna chłodna wiosna nie sprzyja wegetacji. Rośliny, nawet te uprawiane w tunelach, są narażone na znaczne wahania temperatur. Dlatego w okresie poprzedzającym kwitnienie warto wspomóc ich wegetacje poprzez zastosowanie dedykowanych tej fazie rozwojowej biostymulatorów.

Receptę na tegoroczne warunki pogodowe, zarówno dla osób uprawiających truskawki w tunelach jak też w glebie ma firma UPL Polska. Swoje produkty biostymulacyjne zdecydowała się wdrożyć w tunelowej uprawie truskawek w ramach pierwszej części projektu Truskawkowe Inspiracje 2021 (więcej o samy projekcie w kolejnych relacjach) realizowanym w gospodarstwie Kozacka Truskawka, zlokalizowanym w Michałowie k. Naruszewa. Tutaj od kilku sezonów inwestuje się m.in. w uprawę truskawek na przyspieszony zbiór w solowych tunelach firmy Haygrove.

Okres kwitnienia, a właściwie początek tej fazy wegetacyjnej to doskonały moment do nalistnej aplikacji produktów z oferty firmy UPL Polska. W tym czasie warto zastosować nawóz BM Start. Jest to filtrat z alg Ascophyllum nodosum (GA142) wraz z zawartymi w nim takimi pierwiastkami jak bor, molibden, siarka i magnez. Wszystkie te składniki są potrzebne truskawkom w okresie okołokwitnieniowym – informuje Arkadiusz Sławiński z firmy UPL Polska. BM Start w gospodarstwie Kozacka Truskawka, będzie zastosowany 2 lub 3 razy. Celem zastosowania tego produktu jest dobre zawiązanie owoców. Po okresie kwitnienia warto sięgnąć nawet trzy razy po nawóz Calibra, który pozwala zwiększyć średnicę owoców.

Więcej o tych dwóch biostymulatorach oraz technicznych aspektów dotyczących ich stosowania dowiecie się z materiału filmowego:










Poprzedni artykułDla zrównoważonej ochrony roślin
Następny artykułSezon na polskie truskawki zaczyna się w kwietniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj