Aktywatory, biostymulatory, ś.o.r i opryskiwacze do upraw pod osłonami

opryskiwacz do tuneli, truskawka, minitunele, Metazet, Formflex, FarmerIV Dniach Otwartych Truskawki uczestniczyli m.in. przedstawiciele firm oferujących aktywatory oraz chemiczne jak i biologiczne środki ochrony roślin, a także urządzenia pozwalające na opryskiwanie nimi upraw w tunelach.

Jak informował Bartłomiej Sobaszek z firmy Arysta LifeScience, w przypadku odmian powtarzających, u których czasami obserwuje się zdrobnienie owoców lub u odmian tradycyjnie owocujących wykazujących tą tendencję warto sięgnąć po aktywatory wzrostu Calibra i BM86. W uprawie roślin jagodowych bardzo dobrze przyjęty został również nowy w ofercie firmy biologiczny środek ochrony roślin o nazwie Vaxiplant.

Na plantacji w Górkach stosowano również kilka produktów oferowanych przez firmę BioCont, z którą Jacek Ordowski współpracuje m.in. zaopatrując się w produkty wykorzystywane w tej części gospodarstwa, w której truskawki i maliny uprawia metodami ekologicznymi. Jak informował dr Michał Pniak z firmy BioCont, były to: RhizoVital 42, Alginure i VitiSan.

W trakcie szkolenia, firma Farmer z Bochni k. Krakowa znana przede wszystkim z tuneli prezentował również produkowane przez nią opryskiwacze wysokociśnieniowe dedykowane do upraw realizowanych pod osłonami o których informował nas Robert Bereta.

Poprzedni artykułOdszedł Jan Statuch
Następny artykułDiamond Jubilee – czy podbije rynek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj