Odszedł Jan Statuch


Zmarł Jan Statuch, wieloletni pracownik firmy Syngenta, a później aktywny wolontariusz akcji Tak dla Transplantacji, działacz Stowarzyszenia Transplantacji Serca i Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Dostał drugie życie i dzielił się z innymi na ile tylko mógł. Po przeszczepie serca w 2002 roku Jan Statuch mocno zaangażował się w popularyzację transplantacji i pomoc innym. A ponieważ w to co robił angażował się zawsze całkowicie, tak również teraz szczególnie starał się pomagać dzieciom. Można było go spotkać na wielu ważnych spotkaniach ogrodniczych, gdyż to właśnie z ogrodnikami Jan Statuch był mocno związany w czasie swojej pracy zawodowej. Przywoził od nich jabłka, soki, zbierał inne warzywa i owoce by obdarować nimi potrzebujących. Zawsze pełen optymizmu, z uśmiechem na twarzy agitował o pomoc dla potrzebujących gdzie tylko mógł. Za swoją działalność otrzymał w roku 2010 tytuł Lodołamacza przyznawany pracodawcom wrażliwym na społeczne potrzeby. Otrzymał też nagrodę Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Jan Statuch dzięki przyczepowi przeżył kolejne 12 lat, poświęcając się pomocy innym. Zmarł 15 sierpnia 2014 roku, mając 63 lata.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj