Odszedł Jan Statuch
Zmarł Jan Statuch, wieloletni pracownik firmy Syngenta, a później aktywny wolontariusz akcji Tak dla Transplantacji, działacz Stowarzyszenia Transplantacji Serca i Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Dostał drugie życie i dzielił się z innymi na ile tylko mógł. Po przeszczepie serca w 2002 roku Jan Statuch mocno zaangażował się w popularyzację transplantacji i pomoc innym. A ponieważ w to co robił angażował się zawsze całkowicie, tak również teraz szczególnie starał się pomagać dzieciom. Można było go spotkać na wielu ważnych spotkaniach ogrodniczych, gdyż to właśnie z ogrodnikami Jan Statuch był mocno związany w czasie swojej pracy zawodowej. Przywoził od nich jabłka, soki, zbierał inne warzywa i owoce by obdarować nimi potrzebujących. Zawsze pełen optymizmu, z uśmiechem na twarzy agitował o pomoc dla potrzebujących gdzie tylko mógł. Za swoją działalność otrzymał w roku 2010 tytuł Lodołamacza przyznawany pracodawcom wrażliwym na społeczne potrzeby. Otrzymał też nagrodę Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Jan Statuch dzięki przyczepowi przeżył kolejne 12 lat, poświęcając się pomocy innym. Zmarł 15 sierpnia 2014 roku, mając 63 lata.

Poprzedni artykułPszczoły są w dobrej kondycji
Następny artykułAktywatory, biostymulatory, ś.o.r i opryskiwacze do upraw pod osłonami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj