Brak drobnienia owoców, zwiększenie trwałości i wyższy Brix

Jakość może okazać się w tym roku niezwykle ważnym parametrem trafiających do sprzedaży owoców. Nie wystarczy już, że produkt dostarczony na rynek prezentuje się dobrze. Musi on być nie tylko wizualnie zachęcający do zakupu, ale i dobrze się przechowywać, pozostawać w dobrej jakości w obrocie handlowym oraz odznaczać się dobrym smakiem. Sumi Agro Polska w swej ofercie posiada biostymulator Kinactiv Initial, który dedykowany jest do stosowania w uprawach jagodowych. Jego aplikacje w sezonie podnoszą jakość uzyskiwanego plonu.

Czym jest Kinactiv Initial?

Kinactiv Initial to biostymulator zawierający aminokwasy uzyskane na drodze hydrolizy enzymatycznej białek wyłącznie pochodzenia roślinnego. W składzie produktu znajduje się także wyciąg z alg morskich. Kompozycję uzupełnia wachlarz makro i mikroelementów, takich jak azot (4%), fosfor (6,25%), potas (6,25%) czy molibden (5%). To produkt stworzony z myślą o wykorzystaniu w uprawach jagodowych.

Jak działa ten produkt?

Kinactiv Initial to produkt, który wykazuje wielokierunkowe działanie. Zawartość molibdenu w nim wpływa na żywotność pyłku. Owoce nie drobnieją pod koniec okresu zbiorów. Lepsze wyrównanie plonu to tylko jedna z zalet stosowania tego produktu. Kolejne to wydłużony okres trwałości pozbiorczej owoców oraz wyższy wskaźnik Brix – informuje Justyna Wasiak z Sumi Agro Poland. Dodaje też, że nawet z kwiatów zapylanych późno, już pod koniec kwitnienia, owoce są dorodne i mają pełny walor handlowy.

Jak stosować Kinactiv Initial?

Pełne działanie preparatu można osiągnąć stosując go trzykrotnie w ciągu sezonu. Pierwsza aplikacja powinna nastąpić przed kwitnieniem, druga w jego pełni. Trzeci i ostatni zabieg należy wykonać pod koniec kwitnienia lub w okresie początku zawiązywania się owoców. Zalecana dawka wynosi 1l/ha. Ilość wykorzystywanej do oprysku wody może się znacząco różnić w zależności od techniki nanoszenia cieczy roboczej i od uprawianego gatunku. Wedle zaleceń producenta jest to 200-1000 l/ha. Pomiędzy zabiegami należy zachować 10-15 dniowy odstęp. Preparat Kinactiv Initial można wykorzystywać do sporządzania mieszanin zbiornikowych. Jednak przed zastosowaniem nowych, niesprawdzonych wcześniej mieszanin, zwłaszcza z udziałem kilku składników, dobrze jest wykonać test na małym obszarze. Preparat jest mieszalny ze środkami ochrony roślin i większością nawozów. Nie należy stosować go jedynie z tymi, które w swym składzie zawierają wapń.

Czy tylko jagodowe?

Plantatorów jagodowych, którzy w swych gospodarstwach uprawiają inne jeszcze rośliny, jak drzewa owocowe czy warzywa, zainteresować może drugi produkt z serii Kinactiv – Kinactiv Fruit. To produkt poprawiający wybarwienie, np. jabłek, pomidorów czy papryki a dodatkowo także wydłużający ich przydatność po pozostawania w obrocie handlowym i konsumpcji oraz polepszający wyrównanie.

Więcej informacji dotyczących stosowania produktu Kinactiv Fruit – PDF

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

materiał promocyjny


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here