Akadmia Uprawy Truskawek on-line (Cz. 2)




Już w najbliższą środę, tj. 27 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się ważne wydarzenie w truskawkowej branży. Mowa o Akademii Uprawy Truskawek. Pierwsza odsłona wydarzenia poświęcona została jakości materiału szkółkarskiego i selekcji odmian pod katem własnego gospodarstwa. Tym razem „pod lupę” trafią zagadnienia związane z żywieniem roślin.

Nawożenie truskawek

Nawożenie truskawek to wbrew pozorom temat bardzo rozległy. W ostatnich latach w Polsce pojawiły się technologie uprawy zupełnie inne niż tradycyjne. Zmieniły się także odmiany, więc różne jest zapotrzebowanie krzewów na pierwiastki odżywcze. Warto na uwadze mieć także zmiany klimatyczne jakie zachodzą coraz szybciej. Anomalie, nagłe zmiany i niespodziewane przebiegi pogody stają się coraz częstsze. Tylko w obecnym tygodniu na tych samych plantacjach temperatura powietrza w ciągu kilku dni wzrosła z -20°C do 8°C. Zaskoczyć mogą nas także i kolejne miesiące. Jak w takich warunkach przygotowywać efektywne strategie żywienia truskawek? M.in. o tym będę rozmawiał z moimi gośćmi.

Kto wystąpi podczas drugiej sesji AUT?

Pierwszym prelegentem będzie Wojciech Wojcieszek z firmy Yara Poland. Specjalista podpowie od jakich działań rozpocząć żywienie roślin już niebawem. W swym wystąpieniu zawrze szereg odniesień do przebiegu wiosen w ostatnich latach i wskaże, które strategie były do nich najlepiej dostosowane. Ekspert przygotował porady zarówno dla plantatorów, którzy produkują w otwartym gruncie jak i dla tych, którzy swe nasadzenia przenieśli pod płaskie osłony czy tunele.

Po nim głos zabierze Dariusz Faryniarz z Delphy. Doradca podpowie jak wykonać właściwie diagnostykę przed rozpoczęciem uprawy truskawek w substracie. Coraz większa grupa plantatorów, zwłaszcza pod osłonami, korzysta już z takich podłoży. Kolejni rozważają taki krok. Przekazane informacje dadzą szansę na wykorzystanie w jak najpełniejszym stopniu możliwości jakie niesie to rozwiązanie.

Trzecim ekspertem, który wirtualnie spotka się z Państwem będzie Andrzej Miąsko z ICL. Jego wystąpienie powinno wydać się ciekawe zwłaszcza plantatorom produkującym w tradycyjnym systemie. Czy stosowanie nawozów ze spowolnionym uwalnianiem składników ma sens? Warto być z nami o 18.00 w środę aby wyrobić sobie zdanie w tym zakresie.

Nie tylko wykłady

Trzy prelekcje, o których mowa powyżej, składają się na pierwszą część środowego webinaru. Po ich wygłoszeniu przejdziemy do rundy pytań i odpowiedzi. AUT 2021 ma interaktywny charakter, więc zachęcamy wszystkich do rozmów z innymi słuchaczami, komentowania wypowiedzi ekspertów i zadawania im pytań. Ze swojej strony zapewniam, że postaram się uzyskać odpowiedź od zaproszonych gości na jak największą ich ilość. Zapewniam, że warto wygospodarować chwilę w środowy wieczór, aby wziąć udział w webinarze. Serdecznie zapraszam!

W webinarium będzie można uczestniczyć (klikając w wybrany link) na naszym Facebooku – jagodnik.pl oraz kanale YouTube – JAGODNIKHORTUSMEDIA:









Poprzedni artykułBędzie łatwiej o pracowników sezonowych w USA?
Następny artykułKonferencja Ochrony Roślin już 10 lutego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj