Agro Show jubileuszowo, już po raz 15-ty

Agro Show, jagodnik.plTegoroczna już piętnasta edycja Wystawy AGRO SHOW odbyła się tradycyjnie w Bednarach (gmina Pobiedziska) w dniach 20-23 września. Ta mająca plenerowy charakter impreza jest okazją przede wszystkim do zapoznania się z oferta firm oferujących maszyny, środki produkcji i rozwiązania dla rolnictwa, jak również do uczestnictwa w pokazach, na których niektóre z maszyn prezentują swoje możliwości w warunkach polowych. Tegoroczna już 15 edycja tej wystawy miał szczególnych charakter.

Organizatorzy wystawy, czyli Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, zadbał o to by na jubileuszowej wystawie Agro Show nie zabrakło atrakcji dla zwiedzających. Zadbano o dogodny dojazd z różnych stron lotniska i parkingi dla wszystkich przyjeżdżających. Wstęp na samą wystawę był bezpłatny, dla uczestników przygotowano różne ciekawe konkursy, m.in. grę plenerową Agro Show GRA. Uczestnicy do wykonania mieli 14 zadań rozrzuconych na całym terenie Wystawy. Wygrywali, Ci którzy jako zdołali je wykonać – wygrywali. Specjalnych atrakcji nie brakowało również na stosikach poszczególnych wystawców.

Agro Show, jagodnik.plAgro Show w liczbach:

– ze swoją ofertą obecne było w tym roku blisko 761 firm z 20 krajów

– powierzchnia zajęta przez wystawców wynosi 15 ha

– całkowita powierzchnia wystawy to 120 ha

– w ciągu 4 dni imprezy odwiedziło ją prawie 150 tys. zwiedzających.

– zarejestrowanych zostało ponad 400 autokarów grup zorganizowanych

– pokazy maszyn odbywały się na 10 indywidulanych poletkach pokazowych, które zajęły obszar 48 tys. m2 oraz w ringu gdzie zaprezentowano 32 maszyny w tym 9 nowości

 

– Agro Show organizowana jest nieprzerwanie od 1999 roku

 

Stałym punktem programu wystawy były również pokazy maszyn odbywające się na wydzielonych Ringach. Na specjalnym torze przeszkód swoje możliwości prezentowały opryskiwacze, pługi i agregaty uprawowe, jak również ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe.

Hasło tegorocznej wystawy w Bednarach to „Dla rolnika. Dla natury” W ten sposób organizatorzy wystawy w sposób szczególny starali się wyróżnić na niej te rozwiązania, które z jednej strony ułatwiają pracę rolnikom, z drugiej zaś pomagają trzymać stan równowagi w środowisku naturalnym. Okazuje się, że rozwiązań takich jest coraz więcej, jak chociażby ciągniki, o coraz lepszej ergonomii pracy i ograniczonej emisji spalin do środowiska, przez maszyny uprawowe, pozwalające za jednym przejazdem wykonać kilka zabiegów uprawowych, po nowoczesne opryskiwacze zapewniające precyzyjne nanoszenia cieczy na chronione uprawy i pozwalające ograniczyć ilość zużywanych środków ochrony.

W ofercie wystawców nie było już widoczne tyle nowości jak jeszcze kilka lata temu, ale kilka ciekawostek znalazłem również w odniesieniu do producentów roślin jagodowych. Były to chociażby specjalistyczne ciągniki o niewielkich gabarytach ale całkiem dużych możliwościach. Z taką ofertą obecne były w Bednarach takie firmy jak New Holland, John Deere, Kubota, Hydro-Masz, Korbanek, Centrum Techniki Rolniczej z marką Goldoni, Hortmasz z marką słoweńskich ciągników Agromechanika. Nie brakowało również dostawców opryskiwaczy przeznaczonych do upraw jagodowych, jakie można było obejrzeć na stosikach firm Hardi, Bury – Maszyny Rolnicze, Krukowiak, czy Unia. Znalazłem też kilka ciekawych sadzarek, które można między innymi wykorzystać do sadzenia truskawek (Checci&Magli, Sfoggia, Solan) oraz różne rodzaje aktywnych i biernych opielaczy (Agat-Piotr Jasiński, Solan, Łuczak – Maszyny Rolnicze).

Więcej szczegółowych informacji o tych maszynach już wkrótce na portalu jagodnik.pl i w kolejnym numerze czasopisma „Jagodnik”.

[Best_Wordpress_Gallery id=181]

Poprzedni artykułZmiany zasad stosowania nawozów
Następny artykułCzy był zamach na ceny czarnych porzeczek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj