10 mld zł na tegoroczne dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe PROW dla rolników

defaultPłynnie przebiegają wypłaty zaliczek w związku z płatnościami bezpośrednimi oraz obszarowymi z PROW za 2021 rok. Do dnia 12 listopada na konta rolników przelano prawie 10 mld zł w ramach dofinansowania.

W bieżącym roku ponad milion rolników złożyło wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i ta część otrzymała już zaliczki o wartości blisko 8 mld zł. Natomiast, ok. 836 tys. korzystających odebrało nieco ponad 2 mld zł zaliczkowych płatności obszarowych PROW. Wypłata tegorocznych zaliczek rozpoczęła się 18 października.

Dofinansowania są wypłacane na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej. W wypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a płatności obszarowe to 85 proc. należnych dopłat.

Wypłaty w toku

Przekazanie zaliczek trwa do końca listopada, a od 1 grudnia br. zostanie rozpoczęte przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW. W tym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło ok. 1,3 mln rolników, natomiast koperta finansowa przydzielona na ich realizację wynosi 15,63 mld zł. Całość budżetu na płatności obszarowe z PROW za 2021 rok osiąga niewiele ponad 3 mld zł.

Uwaga: Rolnicy oczekujący na wypłatę zaliczek, powinni sprawdzić, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych – jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR.

Źródło: gov.pl – ARiMR

Poprzedni artykułWzrost eksportu borówek do USA o 4500%. Jak to jest możliwe!
Następny artykułPierwsze truskawki odmiany ‘Fortuna’ właśnie trafiły na włoski rynek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj